פיצוי לדור שני של ניצולי שואה – מתי זכאים לפיצוי?

לא כולם יודעים אך הפיצויים שמקבלים ניצולי השואה הם לא רק ניתנים לניצולים בלבד. גם בני הדור השני לשואה עשויים להיות זכאים ולקבל פיצויים מגרמניה. אך על מנת שצאצאיהם של ניצולי השואה אכן יוכלו לקבל את הפיצויים המגיעים להם, חשוב שהם ילמדו איך וכיצד יש להגיש את הבקשה וכיצד לנסח את התביעה. כי רק כך למעשה אפשר יהיה להבטיח ולוודא כי אכן תהיה תועלת לפנייה זו והיא איכשהו תיענה.

כי בכל מה שקשור לנושא של פיצוי לדור שני של ניצולי שואה, אין ספק כי מגיע גם להם ליהנות מהפיצויים והם זכאים לקבל תגמול על שנות הסבל שעברו הוריהם. מעבר לסבל של ההורים, אי אפשר להתכחש לכך כי גם הצאצאים של אותם הורים ניצולי שואה, סובלים סבל רב בעקבות הסבל שעבר על הוריהם וגם הם חוו ילדות לא קלה ולא פשוטה בעקבות כך.

 

פיצוי לדור שני של ניצולי שואה – כי למי שמגיע מגיע

על מנת שאכן אפשר יהיה להגשים את קבלת הפיצויים ובכדי שאכן יתקבל פיצוי לדור שני של ניצולי שואה, חובה לעשות את זה בצורה מסודרת ובאופן נכון וחוקי.

אי אפשר להסתמך על זה שהתביעה איכשהו תתקבל רק בעקבות הגשת התביעה.

כי קבלת פיצוי לדור שני של ניצולי שואה זה כבר לא ממש מתקבל באופן אוטומטי. הפיצוי שאולי לא צריך לעבוד עליו קשה, הפיצוי שאותו מקבלים ניצולי השואה עצמם, אותו יש סיכוי לקבל גם ללא סיוע של איש מקצוע. אך כאשר מדובר בפיצויים לדור שני, שם הסיפור הוא שונה.

שם חשוב כי התביעה והפנייה ייעשו בליווי של איש מקצוע. רק כך אפשר יהיה לוודא כי אכן יתקבל הפיצוי הראוי.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן