משמורת ילדים – מה זה אומר?

אחד הנושאים הבוערים ביותר בתחום הגירושין, הוא כל מה שקשור למשמורת ילדים. מדובר על נושא מאוד רגיש ולא פשוט, שכן מעורבים בו ילדים והשאלה איפה הם יגדלו, כמה זמן הם יבלו עם ההורה אצלו הם לא גדלים ומה תהיה מידת ההשפעה שלו על החיים שלהם.

בעיקרון, החוק אומר שעד גיל שש הילד אמור לחיות אצל אימו, כאשר אביו יזכה לראות אותו בהתאם להסכם המשמורת. לאחר מכן, ייתכן והדברים ישתנו, בין היתר, אם יוחלט בין ההורים שהילד יעבור לגור אצל אביו. בכל מקרה, גם אם לא, אז ייקבעו ההסדרים כיצד ומתי האבא יזכה לראות את הילד, באיזו תדירות, כמה פעמים בשבוע, באילו סופי שבוע ועוד. כל פרט כזה יכול להשפיע כך או אחרת על ההסכמות בין הצדדים.

באופן טבעי, לכל פרט כזה תהיה השפעה מסוימת על עתיד הילדים והגידול שלהם. לכן, בני הזוג מתעסקים לא מעט בשאלה איך וכיצד יתבצעו הסכמי המשמורת והראייה.

איזו השפעה יש להסכמים על הילדים?

הורים רבים מבקשים להגיע להסכמות ביניהם בעזרת עורך דין גירושין בהוד השרון, זאת במקום להגיע למצב בו השופט שדן בעניינם יגיע להסכמות. שכן כך הם יכולים להגיע להבנות מוסכמות בהתאם למה שנראה להם נכון לצרכי הילדים.

ההשפעה של הסכמי משמורת ילדים היא מאוד גדולה, מאחר ואם הילדים אינם רואים צד אחד, אז זה יכול להשפיע על הקשר ביניהם ועל היכולת שלהם להתפתח. לכן, ההורים בוחרים להגיע להסכמות במהלכן, הילדים יזכו לחיות עם הורה אחד בהסכמה של שני בני הזוג, ולפגוש את ההורה השני לעיתים תכופות, בין אם זה במהלך השבוע ובין אם זה בסופי שבוע. לגבי מידת ההשפעה, הרי שכל ההחלטות אמורות להתקבל ביחד.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן