האם העולם צועד לתשלום בביטקוין

מאז הושק לראשון המטבע הדיגיטלי המפורסם בעולם הביטקוין, ערך כל יחידת מטבע זינק פלאים. אנשים שרכשו אותו בסכומים נמוכים ראו איך שוויו מזנק ורבים הפכו לעשירים מופלגים. אבל כל זה עדיין לא סחף את כלל הציבור. האם יש כיום ראיות לכך שהעולם צועד לקראת תשלום בביטקוין? בדקנו נתונים שונים שיכולים להצביע על המגמה.

זינוק בשימוש על רקע הקורונה

כמה חוקרים החליטו לבדוק את היקף סך השוק של כריית ביטקוין ושימוש במטבעות דיגיטליים בעולם, לאור מגפת הקורונה. התברר כי בכל מדינה שבה החלו להופיע סגרים לאור המציאות של מגפה עולמית, חל זינוק בשימוש במטבעות דיגיטליים בכלל ובביטקוין בפרט. זה לא אומר שמטבעות רגילים נעלמו, אבל תשלום בביטקוין הפך להרבה יותר נפוץ. חוקרים שביקשו להעריך את קצב השינוי שצפוי בשנים הקרובות הסבירו כי עד 2028 צפוי שווי השוק של הביטקוין ויתר המטבעות הדיגיטליים להכפיל את עצמו. נבהיר כי מדובר בהערכה מלומדת, אך אירועי עתיד בלתי ידועים עשויים לשנות את המגמה.

יותר משקיעים בבלוקציין

זו עובדה שהרבה יותר עסקים מקבלים כיום תשלום באמצעות מטבע קריפטוגרפי, לעומת מה שראינו לפני 5 או 10 שנים. מדינות קטנות מסוימות אף החליטו להכריז על הביטקוין כעל מטבע רשמי ומקובל במדינה. אבל מעבר לכך, אפשר להצביע על עוד סימן שתומך במגמה. הרבה יותר השקעות זורמות כיום לחיזוק טכנולוגיות הבלוקציין ושדרוגה. השקעות ששואפות להרחיב את השימוש בטכנולוגיה, שעומדת בבסיס של ביטקוין ומטבעות נוספים כגון אתריום.

חברת Bits of Gold משתפת אותנו כי אם משלבים את כל הנתונים הללו ביחד, ומוסיפים לכך את השער הנוכחי של ביטקוין (מרץ 2022) שמגיע ליותר מ-135 אלף ₪, התמונה מובהקת למדי. הסיכוי שהעולם צועד לקראת תשלום בביטקוין הרבה יותר גדול מהסיכוי שהמגמה הזאת תתהפך.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן