ייעוץ מותאם לגיל הזהב

הורים מתבגרים הופכים עם הזמן לתלויים יותר ויותר בבני משפחתם. הם פחות עצמאיים, זקוקים ליותר עזרה ולעיתים אף סיעודיים. בני המשפחה צריכים להתמודד עם מצב חדש, שמלווה פעמים רבות במעמסה רבה ולעיתים רצופה בקשיים על מנת לסייע או לסעוד את ההורה. המצב החדש לעיטים אינו מותיר ברירה וההורה המזדקן עובר לבית אבות או לדיור מוגן. 

לצורך התמודדות נכונה עם המצב החדש, מומלץ מאוד לקבל הכוונה וייעוץ מקצועי מהאנשים הנכונים, בעלי ידע רחב בתחום והיכרות עם כלל המוסדות, בתי האבות ומתחמי הדיור המוגן. ייעוץ מקצועי יוכל לתת לכם פרספקטיבה חדשה או לכוון אתכם למוסד המתאים ביותר ליקיריכם, שכן כל מוסד שונה מחברו ומעניק שירותים שונים ובעלויות שונות.

מידע רב על המוסדות בסביבה

אם אתם מתגוררים באזור ירושלים, בוודאי גם אתם מודעים לעובדה כי האזור משופע בבתי אבות ומתחמי דיור מוגן לגיל הזהב. ייעוץ מאנשי מקצוע בתחום זה יוכל לעזור לכם לבחור את המוסד המתאים ביותר לפי צרכיו של הקשיש ורצונותיו. 

בחלק מהמוסדות ישנן מחלקות לקשישים או חולים סיעודיים. במחלקה ישנו צוות רפואי של אחים ומטפלים בתחום הגריאטריה והאשפוז במחלקה כזו כולל טיפול אישי כגון רחצה, הלבשה, האכלה ועוד.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונציג מטעמנו יערוך לכם ביקור בכל אחד מהמוסדות שנמצאו מתאימים ויציג בפניכם את היתרונות והחסרונות של כל מוסד בהתאם לצרכים של יקיריכם.

הניסיון הרב והידע העשיר שצברנו יכול לסייע לכם בהבנה של הצרכים הספציפיים של יקיריכם, ובבחירת המוסד המתאים ביותר עבורם.

בחירת בית אבות בהתאם למצבו הרפואי של הקשיש

מוסדות רבים מעניקים שירותים שונים בהתאם למצבים רפואיים שונים. 

בתי אבות לתשושי נפש מותאמים לאנשים מבוגרים שחלו במחלות כגון אלצהיימר ודמנציה, המקשות על תפקודם הקוגניטיבי. 

במידה ויקיריכם אובחנו באחד ממצבים אלו, הם יוכלו להשתלב באחת המחלקות המותאמות למצב תשישות נפש באחד מבתי האבות. במחלקות אלו ישנה השגחה לאורך כל היממה על חולים, פעילויות מגוונות בתחום הפיזי והקוגניטיבי וכן טיפולים רפואיים מותאמים. 

ישנם בתי אבות, לעומת זאת, המהווים מרכזים לשיקום גריאטרי למבוגרים שעברו אירועים רפואיים, שבעקבותיהם נקלעו למצב רפואי המצריך סעד רב עד להחלמה. 

בבתי אבות כאלו מקבלים הדיירים טיפול שיקומי ארוך יחד עם שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, על מנת לאפשר לאדם התאוששות מהמצב שבו הוא נמצא וחזרה לחיי שגרה קרובים ככל שניתן לשגרה שהייתה לו לפני האירוע הרפואי.

לעיתים מצוי קשיש במצב בריאותי מסובך הדורש טיפול סיעודי מורכב. ייתכן שבני משפחתו של הקשיש מחפשים בית אבות לאחר אשפוז ארוך במחלקה גריאטרית בבית חולים. הרופאים נותנים לבני המשפחה חוות דעת על סוג האשפוז של הקשיש ועל הדברים הנדרשים לשם כך (כגון המכשור שנדרש, התרופות, טיפולים שונים ועוד) על מנת למצוא את המקום הטוב ביותר לקשיש בהתאם למצבו הרפואי. 

ישנם בתי אבות רבים שמותאמים לטיפול מסוג זה, והם מצוידים בכל המכשור הרפואי לצורך הטיפול בחולים. כמובן שבתי אבות אלו מעניקים גם ליווי וטיפול בקשיש לאורך כל היום והלילה, החל מדאגה להיגיינה האישית שלו, האכלתו, מתן טיפולים רפואיים ותרופות. בבית אבות כזה מצוי גם רופא גריאטרי שעורך לקשיש בדיקות שגרתיות ובדיקות לפי הצורך.

עלויות 

העלויות משתנות מבית אבות אחד למשנהו, וכן בין המחלקות בתוכם. על מנת לבחור במוסד המתאים ביותר מתוך ההיצע הרחב, מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה מאנשים בעלי ידע בתחום זה וכך לעשות את הבחירה הנכונה ביותר.
בית אבות בשיבה טובה ייתן לכם את השירות הטוב ביותר!

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן