5 אתרים לטיפוס הרים בארץ

אומנם מדינת ישראל איננה נהנית, לצערנו הרב, מהרים גבוהים עליהם ניתן לטפס כמו באירופה, באפריקה או במזרח הרחוק, אך יש בישראל מספר הרים וצוקים עליהם אפשר לטפס או שניתן לרדת מהם אל הקרקע. 

לכן, זה לא מפתיע שכל התחום של טיפול הרים ומצוקים הולך וגדל כל הזמן, לראיה, כיום יש בו למעלה מ-7000 אנשים שעוסקים בתחום בצורה כזו או אחרת, ועם השנים אנחנו יכולים לראות שיותר ויותר מקומות מקבלים אישורים לגלישה וטיפוס. עד שנות התשעים כמעט ולא היו מקומות כאלה בישראל, היום אנחנו יכולים למצוא לא מעט אתרים מאושרים לפעילות שכזו. 

לפני שנסקור מספר מקומות, חשוב להדגיש אנחנו מדברים על אתרים בשטח, הרים וצוקים טבעיים, שכן לצידם אפשר למצוא גם קירות טיפוס במקומות שונים, קירות בגבהים שונים, הן במקומות פתוחים והן במקומות סגורים, עליהם נהוג לטפס בין אם כתחביב, בין אם כבילוי חד פעמי וכן כאימון לקראת הדבר האמיתי, טיפוס הרים ומצוקים בשטח. 

היכן ניתן לטפס על הרים בישראל?

טיפוס בנחל זויתן – מדובר על נחל שזורם ברמת הגולן, לאורכו אפשר למצוא מקומות שונים בהם אפשר לטפס וכן ניתן לרדת מאותם צוקים אל הנחל עצמו. 

ואדי פייד –  מדובר על אתר בהרי אדום אשר בירדן, לשם אפשר להגיע באמצעות קבוצות מאורגנות של מטפסים ומומחים בתחום של הגלישה. במקום יש 11 מפלי גלישה והוא נחשב לאחד המקומות היפים והמאתגרים ביותר בירדן. 

טיפוס בנקיק השחור – מדובר בחלק מנחל זוויתן בו אאפשר לטפס ולגלוש באמצעות ציוד ייחודי. מדובר באחד הנקיקים המרשימים והיפים ביותר שיש, בזכות הצבע השחור שעולה מהבזלת. 

מצוקי גיתה – לאורך נחל בית העמק, יש שני צוקים עם למעלה מ-100 מסלולי טיפוס שונים, נחשבים לאחד המוצקים הכי פופולאריים ואטרקטיביים בישראל. 

מצוק שילת – המצוק נמצא ביער בן שמן, מצוק נוח, זמין ונגיש. מאחר ומדובר באזור קרוב למרכז הארץ הרי שאפשר למצוא בו לא מעט מטפסים במהלך סופהשבוע וכן במהלך החגים. מומלץ מאוד לבוא לכאן מוקדם על מנת למצוא מקום נוח לטפס בו. 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

מופע קסמים: למי זה מתאים?

מופע קסמים הוא סוג מיוחד של מופע שבו הקוסם אינו משתמש באביזרים או בתחבולות, אלא מסתמך על כוחות התפיסה, האינטואיציה והדמיון שלו. הקהל צופה בקוסם

קרא עוד»
דילוג לתוכן