איך מוציאים ספר שמע לאור

ספר שמע הוא השמעה של התוכן של הספר באופן מדויק אחד לאחד, כפי שהמלל מופיע בספר המודפס.

היתרונות של ספר שמע

הוצאת ספר שמע הוא פתרון מוצלח עבור כמה רבדים של האוכלוסייה. הוא מאפשר לעיוורים ולכבדי ראייה ליהנות מספר טוב. הם מקשיבים לפרקים השונים, עוצרים ובזמן הפנוי שלהם ממשיכים להקשיב לסיפור.

כמו כן הוא פתרון נוח מאד עבור מי שנמצא שעות ארוכות בכביש בנסיעה ובפקקי תנועה. בשעות המבוזבזות הללו, הוא מקשיב לסיפור מענין ומרתק וכך לוקח לו כמה ימים או שבועות והוא מסיים להקשיב לכל אורכו של הספר בשעות הללו. גם מי שמבצע פעילות ספורטיבית יכול להקשיב לספרי שמע באמצעות האוזניות כשהוא על ההליכון בחדר הכושר, או יוצא לצעידה היומית שלו בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב.

אם מדובר בספר עיוני אשר שופך אור על תחום מסוים הקשור לעבודה, אפשר להקשיב לו תוך כדי העבודה עצמה. ממשיכים לעבוד וברקע שומעים באמצעות האוזניות את המידע החשוב.

אופן הכנת ספר שמע

את אופציית הקריינות מבצעים רק לאחר שהספר מוכן באופן סופי ויש ממנו עותק מודפס. יש אפשרות שהסופר יהיה הקריין, אך הוא לא מספיק מקצועי או לחלופין בוחרים קריין מקצועי שזה תחום העיסוק שלו.

הקריין קורא את הספר כמה פעמים כדי להבין אותו לעומק ולתהות על כוונתו של הסופר, כאשר הוא כתב אמירה כזו או אחרת. בהתאם לכך הוא יתאמן על האינטונציה הנכונה, ההגייה ואופן העברת המסרים לאדם השומע.

זו חוויה נפלאה לשמוע ספר באופציה של השמע ולכן מבצעים זאת לספרים חדשים רבים כדי להגיע לקשת רחבה של קהלים. בתום הקלטת הקובץ, הוא עובר קידוד והתאמה לאייפון ולאנדרואיד.

 

הוצאה לאור של ספרי שמע זה עניין למקצוענים! אתם מוזמנים לפנות לספרי ניב שמתמחים בהוצאת ספרים דיגיטליים, ספרי שמע וספרים סטנדרטיים >>>

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן