זה למה חשוב להתקין ידית אחיזה בשירותים

אחת ההמלצות החשובות בכל בית היא להתקין ידית אחיזה בשירותים במיוחד כשמדובר בבתים שגרים בהם אנשים מבוגרים, ניתן למצוא מגוון מוצרים כאלו בחנויות מוצרי נגישות לנכים.

ידית אחיזה בשירותים

לא אחת אנשים הנכנסים לשירותים אינם חשים בטוב וקשה להם לקום. הימצאותה של ידית אחיזה מאפשרת להם לקום בבטיחות מרבית תוך אחיזה בידית המאסיבית. התמיכה הזו היא חשובה מאד ומונעת נפילות או צורך בעזרה של אדם נוסף.

לעיתים קרובות האנשים המבוגרים חיים לבד בבית ובסיטואציות כאלו אין איש שנמצא בבית או בקרבת מקום כדי לסייע להם. אם הם יקומו לבד, קיים חשש גדול שיפלו. לכן הדרך הנכונה היא להיאחז בידית וכך לקום לאט לאט, להרגיש יציבות ואז לצעוד לחדרם באיטיות תוך אחיזה במקל או בעגלה המאפשרת להם לנוע בבטחה.

עצם קיומה של ידית האחיזה בשירותים מעניקה לאדם המבוגר שקט נפשי, הוא רגוע כיוון שברור לו שבמקרה הצורך יוכל להיעזר בידית וכך ייצא ללא פגע מהשירותים.

ידית אחיזה במקלחת

גם במקלחת קיים חשש שמי שנכנס להתקלח ייפול עקב חוסר יציבות, המים החמים, הלחות, או שיחליק עקב המים שמצטברים על המרצפות. לכן ההמלצה היא לאחוז בידית לאורך כל תהליך הרחצה. גם לאחר מכן להמשיך להיאחז בה עד שיוצאים מהמקלחת ואוחזים בידית הנוספת הקיימת בכניסה.

רק לאחר מכן, אפשר להתנגב ולהתלבש כך שעומדים במקום יציב וללא מים. החלקה במקלחת היא בעייתית וגורמת לשברים לכל אדם ללא קשר לגילו אך במיוחד לאנשים מבוגרים שעצמותיהם חלשות יותר.

> הכירו פתרון נוסף נגד נפילות והוא מגביל פתיחת חלון

התקנת ידיות אחיזה בשירותים

ידיות האחיזה המיועדות לשירותים הן מנירוסטה ומומלץ להתקין אותן בכל חדרי הרחצה והשירותים ברחבי הבית, כך שבכל עת אפשר יהיה להשתמש בהן.

לאור החשיבות הרבה שלהן, אפשר לראות כי ידיות מסוג זה מותקנות בכל שירותי הנכים במקומות ציבוריים, בבתי חולים ובאין ספור מקומות נוספים.

עדיף לא להגיע חלילה למצבים שבהם אנשים נופלים, שוברים יד, רגל ,כתף או את אגן הירכיים ונזקקים עקב כך לבצע ניתוחים ולעבור תקופת שיקום לא קלה עד שהם חוזרים לאיתנם , אם בכלל.