מתי נעביר את הילד למיטה וחצי?

לא מעט הורים מתלבטים בשאלה, מתי נכון להעביר את הילד שלהם אל מיטה וחצי, כידוע זה נחשב לשלב טבעי באבולוציה של התפתחות הילד לאורך זמן.

בהתחלה הילד ישן בלול, ולעיתים גם איתנו, לאחר מכן מעבירים אותו אל מיטת רגילה משלו, ככל שהוא גדל, הצרכים הפיזיים שלו משתנים ובהתאם לכך אנחנו צריכים גם להתאים לו מיטה שהוא יוכל לישון בה בצורה נוחה ופשוטה. בשלב מסוים האופציה תהיה, להעביר אותו למיטה וחצי.

הרעיון של מיטה כזו הוא כפול. מצד אחד, לאפשר לילד לישון בצורה מרווחת, בצורה נוחה, כך שהוא יכול לנוע מצד לצד בלי שום בעיה. מצד שני, מדובר על מיטה מספיק גדולה בשביל להכין אדם נוסף, בן או בת זוג. לכן באופן טבעי אנחנו נרצה לספק לו מיטה כזו, כאשר הוא יגיע לגיל המתאים, לגיל בו כבר נהוג להזמין חבר או חברה לישון בלילה, בין אם זה במהלך השבוע ובין אם זה במהלך סופשבוע.

מתי וכיצד אנחנו נעשה את זה

נתחיל מהסוף, אנחנו נעשה את הצעד הזה, את המעבר ממיטה רגילה למיטה וחצי, אם וכאשר עומד לרשותנו מספיק שטח בחדר בו המיטה יכולה לעמוד. מן הסתם, מדובר על מיטה יותר גדולה ממיטה רגילה ולכן אנחנו צריכים לוודא שיש מספיק מקום בחדר לשם כך. כמו כן, אנחנו נרצה לספק לילד מיטה יפה, מעוצבת, נוחה, עם מזרון בריא, אורטופדי, שיכול לספק לו יציבות ותמיכה מרבית. דוגמאות למיטה כזו ניתן למצוא באתר https://mizran.co.il/.

לגבי השאלה מתי, אז סביר להניח שאנחנו נעביר אותו ממיטה רגילה למיטה וחצי בסוף החטיבה או בתחילת התיכון, סביר להניח שזה יהיה גם הזמן בו הוא יבקש מאיתנו לרכוש מיטה חדשה. המיטה הישנה כבר לא תתאים לו מבחינה פיזית ולכן יהיה צורך להחליף אותה במיטה חדשה שתתאים לו.

לפני סיום חשוב לומר, מאחר ומדובר במיטה גדולה יחסית, סביר להניח שאם וכאשר הילד יעזוב את הביתה לדירה שכורה לפני או אחרי הצבא, הרי שהוא יוכל לקחת אותה איתו, במקום לרכוש מיטה חדשה. לפחות עד שהוא יחליף למיטה זוגית.