איזה חומר ניקוי הכי מומלץ לניקוי שטיחים?

לשטיחים יש תפקיד חשוב בחדרי מגורים רבים, כולל שטיחונים בחדר האמבטיה, וכן משרדים וחדרי המתנה. הם בעלי ערך אסתטי וגם מבודדים חום וקור ומאפשרים להתיישוב ולשכב עליהם, לכן תחזוקה קבועה של שטיחים היא הכרח כדי למנוע בלאי מהיר, עוגמת נפש ועלויות החלפה גבוהות. השטיחים נוטים להתכלך מחלקי אבק, מים, דם, שאריות מזון וכו'. ניקוי קבוע שלהם בעזרת שואב אבק יסייע לשמור על הניקיון והמראה ויאריך את חייהם. עם זאת, יתכן שתצטרכו להתמודד עם כתמים קשים שלא יירדו בניקוי רגיל ובמקרים כאלה מומלץ להפקיד את השטיחים בידי פועלים מיומנים, אשר יודעים לנקות אותם היטב.

 

ניקוי עצמאי מול מקצועי

כל אחד ואחת יכול לבצע ניקוי עצמאי אחת לשבוע-שבועיים באמצעות שואב אבק אשר חודר חסיבי השטיח ומוציא מהם שאריות אבק, לכלוך, מזון וגם את הייצור המכונה "קרדית האבק", סוג של זוחל שעלול לגרום לתגובות קשות ולאלרגיות. עם זאת, ניקוי יסודי נדרש כדי להתמודד גם עם כתמים קשים ולכלוך שאינו ניתן לסילוק באמצעים רגילים כמו שואב אבק או מטאטא. חומר הניקוי המומלץ הוא קצף מיוחד שמוחדר אל בין הסיבים ותורם לשמירת מראה מבריק ולמניעת בלאי מוקדם בשטיח. חומר זה דורש ידיים מנוסות כדי להפיק מהם את התוצאה הרצויה ולכן אינו מתאים לשימוש עבור דיירי הבית או עובדי המשרד.

 

פנייה לחברה אמינה

בשוק פועלות מספר חברות שמתמחות בנקוי שטיחים. מומלץ לפנות אך ורק לחברה אמינה ומוכרת, שנציגיה נמצאים במרחק גיאוגרפי קצר ככל האפשר ממקום היעד, וזאת כדי למנוע איחורים ותקלות ביום הניקוי. חלק מהשטיחים ניתנים לשינוע למשרדי החברה וחלקם יטופלו אצל הלקוח. כמו כן חשוב לסכם מראש מחירים ולזכות ליחס אדיב מקצועי.