מה זה אזוסרפמיה?

לא מעט זוגות סובלים מבעיות פוריות אשר בגינן הם מתקשים להיכנס להריון בצורה טבעית. אחת מבעיות הפוריות המוכרות היא בעיה אשר ממנה סובל הגבר וקרויה: אזוסרפרמיה. מדובר על היעדר זרע בנוזל השפיכה של הגבר, כאשר בכדי להגיע לאבחנה יש צורך בשתי בדיקות זרע בהן רכזו את נוזל השפיכה וחיפשו תאי זרע במשקע באמצעות מיקרוסקופ. ראו לדוגמה אבחונים מורפולוגיים!

מהי אזוסרפרמיה?

באופן תקין, תאי הזרע נוצרים באשך ומשם הם עושים את דרכם לצינור הזרע. בעת השפיכה, תאי הזרע מתערבבים עם הנוזל אשר נוצר בערמונית ובשלפוחית הזרע והם נפלטים יחד אל השופכה. הנוזל אשר מיוצר באשך ומכיל את הזרעונים מרכיב בסך הכל 5 אחוזים מהסך הכללי של נוזל השפיכה.

במצב של אזוספרציה נוזל השפיעה לרוב, יראה תקין לחלוטין מבחינת הכמות שלו, המראה שלו, הצבע שלו, המרקם שלו ועוד. רק בבדיקת זרע במעבדה ניתן להבחין כי ישנה בעיה כלשהי וכי לא מצויים זירעונים בנוזל. האזוספרמיה מתחלקת לאזוספרמיה חסימתית ואזוספרציה שאינה חסימתית.

כיצד מטפלים באזוספרמיה?

הטיפול באזוספרמיה מתחלק בהתאם לסוג. מדובר על טיפול שונה בין אזוספרמיה חסימתית לכזאת שאינה חסימתית. אם מדובר על חסימתית, יש צורך לתת מענה לחסימה באמצעות שיטות שונות ואם מדובר בכזאת שאינה חסימתית, ניתן לייצר תאי זרע באמצעות גישות שונות. חשוב כמובן לבחור במומחה לפריון אשר בקיא בטיפולים מעין אלה ויודע כיצד להתאים את סוג הטיפול לכל גבר בהתאם לסוג הבעיה ממנה הוא סובל.

מכיוון שכיום ניתן למצוא לא מעט מומחי פיריון, יש לבחון מראש איזה מומחה פיריון עוסק בתחום הפוריות של הגבר וידוע כבקיא בתחום ומומלץ. איש מקצוע מעין זה יבחן את הבעיה של כל גבר בצורה הטובה ביותר ויציע לו טיפול מתקדם בעל אחוזי הצלחה משמעותיים, אשר יסייע לבני הזוג להיכנס להריון.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות גבריאל המרכז לפוריות הגבר!