מה קורה בעת מעבר לבית אבות סיעודי?

מעברים הם לא דבר קל, בשום שלב בחיים. במיוחד לא כאשר מדובר על שינויים ומעברים שהם כורח המציאות ולא ממש בבחירה שלנו. ואם מדובר על שינוי או מעבר בגיל הזקנה? אין ספק שמדובר על אתגר גדול מאוד. אך לא פעם נאלצים בני משפחה להעביר את ההורה הקשיש לבית אבות לטובתו. זאת בגלל מוגבלות רפואית או מצב סיעודי שמצריך עזרה קבועה שבני המשפחה, מסורים ככל שיהיו, אינם מסוגלים להציע. בעת מעבר לבית אבות סיעודי עובר הקשיש שינוי של ממש. חשוב שבני המשפחה יהיו מודעים לכך וירתמו לעזרתו בתקופה מורכבת זו.

המצב – סיעודי. הפתרון – בית אבות סיעודי

בשלב בו מתברר כי קשיש לא יכול לשרת עוד את עצמו בכוחות עצמו. והוא זקוק לעזרה תמידית סביב לשעון, במידה ובני המשפחה לא יכולים לספק לו סיעוד פרטי ככל הנראה לא יוכלו לספק לו עזרה בעצמם, כאשר נדרשת עזרה מקצועית של אח מוסמך, הפתרון יהיה בית אבות סיעודי. בשלב זה חווה הקשיש מעבר משמעותי מאוד. בין אם הוא מודע וערני למה שמתרחש סביבו, ובין אם המוח שלו כבר לא ממש צלול, הקושי הוא קושי וההתמודדות התמודדות. חשוב שבני המשפחה יהיה מודעים לכך וילוו אותו במסירות במהלך המעבר. האחריות אמנם מוטלת על הצוות בבית האבות, אך בני המשפחה הם חלק מהחיים שלו.

הבית מתפנה, מה הלאה?

הקשיש עוזב את הבית שלו, ואם הוא הדייר היחיד בבית, הדירה מתפנה. כאן יש צורך לבדוק את הנתונים ולקבל החלטות בהתאם לכך. פעמים מדובר על דירה מושכרת ואז צריך רק לפנות אותה ולהפסיק את תקופת השכירות. אם זו דירה של הקשיש, פעמים יהיה נכון להעמיד אותה להשכרה וכך להרוויח ממנה. היא בהחלטה עשויה להיות מקור נהדר לתשלומים עבור בית האבות הסיעודי. 

מעוניינים בבית אבות עם מחלקה סיעודית יוקרתית? הקליקו על הלינק