מה צריך לדעת לפני קניית כלב?

כמעט לכל אחד יש היום חיית מחמד. אצל רוב האוכלוסייה שבביתם יש חיה, מדובר בכלב. גם אתם רוצים לרכוש או לאמץ חיית מחמד? רוצים להביא כלב הביתה? כנראה תרצו לדעת מה צריך לדעת לפני קניית כלב? מה כלול בהבאת חיית מחמד לביתכם? המאמר הזה נכתב בדיוק בשבילכם.

אם החלטתם להביא כלב הביתה אתם צריכים לדעת כי מדובר בהתחייבות של השקעת זמן, כסף והרבה אנרגיה סביבו בכדי שהקשר ביניכם יהיה מוצלח. בכדי לבחור את הכלב שהכי מתאים לכם תצטרכו להחליט עם עצמכם על סגנון החיים שלכם, הרצונות שלכם, רמת הפעילות והמרחב שלכם.

אז מה צריך לדעת לפני קניית כלב? בעולם קיימים מעל 150 גזעי כלבים ואלפי כלבים מזנים מעורבים. אתם תצטרכו להחליט איזה כלב תרצו, מה הכי מתאים לכם, ועם איזה כלב תוכלו להסתדר. לפני שנרד לרזולוציות הקטנות של גזע הכלב בואו נתמקד בהבדלים המשמעותיים יותר.

גודל הכלב

ההבדל בין כלב קטן לגדול הוא משמעותי מאוד ויש לו השלכות רבות על חייכם לצד הכלב. זה ישליך על ההוצאות השונות בכל מה שקשור לכלב – עלות האוכל, התרופות, חומרי הדברה ושיער שינשור לכם בבית.

חשוב לבחור כלב בגודל שמתאים לבית שלכם. יהיה לכם קשה מאוד לגדל כלב לברדור במשקל 35 ק"ג בדירה קטנה. מצד שני לא כדאי להכניס כלב קטנטן כמו מלטז ששוקל 5 ק"ג לדירת ענק עם חצר. קראו בהרחבה על יבוא כלבים!

מטרת קניית כלב

אנשים קונים כלבים למטרות שונות, תעסוקה לילדים, כלב שמירה, או כלב טיפולי. תצטרכו לקחת בחשבון את צרכיו של הכלב. לדוגמא: כלב עבודה כמו רועה אוסטרלי זקוק להוצאת אנרגיה ותצטרכו להקדיש זמן רב במשחקים וריצות עם הכלב.