טיפול בדיכאון שלאחר לידה – כיצד מטפלים בזה בצורה נכונה

לא מעט נשים מתמודדות עם תופעה שנקראת "דיכאון אחרי לידה". זו תופעה מוכרת אשר נחקרה ונחקרת עד היום, לא מעט. ישנן סברות שונות מדוע נשים מתמודדות עם תופעה זו, יש הסבורים שזה בגלל המעבר ממצב של הריון ולידה לשגרת חיים קשה ומתישה, יש הסבורים שזה בגלל קושי להתחבר לתינוק, ומוכרים גם מקרים בהם האישה מרגישה מאוד תשושה אחרי הלידה וזה מוביל למצבי דיכאון.

דיכאון אחרי לידה יכול להיות מאוד בעייתי, בין אם זה לאם אשר חווה את זה, ובין אם זה לתינוק אשר אמור לקבל ממנה טיפול ויחס מלא. זה גם יכול להיות מאוד קשה בבית באופן כללי, בפרט אם יש עוד ילדים אשר זקוקים לתשומת הלב שלה.

טיפול בדיכאון שלאחר לידה, יכול להתבצע בדרכים שונות. בעיקרון, הטיפול חייב להיות מלווה בעזרה של אנשי מקצוע, בין אם זה פסיכולוג ובין אם זה רופא שמכיר את האישה ומטפל בה, בכל מה שקשור להיבט של ההיריון והלידה. חשוב להבהיר, שיש ניסיון לצמצם כמה שיותר שימוש באמצעים חיצוניים כמו תרופות, בגלל המצב בו האישה נמצאת והעובדה שיש לתרופות אלו השפעות ותופעות לוואי שונות.

כיצד מטפלים בדיכאון אחרי לידה

הסברה הרווחת היא, שבאמצעות מנוחה ורגיעה, אפשר להתמודד עם תופעה זו לצד עזרה של פסיכולוגית. לכן חשוב מאוד שכל דיירי הבית ובפרט בן הזוג, יהיו מוכנים למלא את מקומה של האם כמה שניתן, ולבצע את כל המטלות הנדרשות. ככל שהאישה תוכל לנוח יותר, כך יש אפשרות שהתהליך יהיה קצר יותר והיא תוכל לחזור לעצמה.

ישנם גם תרגילים שונים שהיא יכולה לבצע, וכמובן שיחות ואפשרות לפרוק את כל מה שהיא חווה בזמן זה, יכול מאוד לעזור.