קלפים טיפוליים

קלפים טיפוליים נחשבים לאחד הכלים היעילים והאפקטיביים ביותר עבור טיפולים רגשיים שונים. מדובר על כלי פשוט, צבעוני ומעניין, אשר יכול להתאים הן למבוגרים והן לילדים. מטרת הקלפים היא לסייע לכל סוגי האנשים להתמודד עם המצבים הנפשיים שבהם הם מצויים, להתגבר על קשיים וכמובן להגביר את המודעות למצב שלהם. רוב אנשים בעידן הנוכחי, נוטים להדחיק את הרגשות שלהם ולא להתמודד איתם. הדבר יכול לגרום ללא מעט קשיים וחסימות, ולכן קלפים אלו מהווים כלי מושלם כדי להתמודד עם הבעיה. ניתן כמובן למצוא מגוון רחב של קלפים שונים, אך מומלץ להיעזר בקלפים מוכרים וידועים, אשר פותחו מתוך מודעות והקשבה לפציינטים קודמים. ניתן למשל למצוא היום בשוק, קלפים אשר תהליך הפיתוח שלהם ארך שנים שלמות, והם מבוססים על ניסיון קליני עשיר עם אנשים שונים, בגילים שונים וכמובן עם בעיות רגשיות שונות.

מאחורי הקלעים של קלפים טיפוליים

כאמור, מדובר על כלי טיפולי יעיל במיוחד, אשר פותח במטרה לסייע לכל סוגי האנשים לשפר את המודעות העצמית שלהם, לעבור עם עצמם תהליכים פנימיים שונים, להתפתח מבחינה נפשית וכמובן ללמוד לבטא את עצמם בצורה ברורה ומדויקת יותר. ניתן להשתמש בקלפים אלו לצורך מפגשי טיפול פרטניים, או לחילופין כחלק מטיפול קבוצתי. כמו כן, לא פעם ניתן לראות שימוש בקלפים מסוג זה, במהלך הדרכות של צוותים שונים ואף כחלק מימי גיבוש והעשרה בחברות השונות. הקלפים יכולים לחולל פלאים, היות ועבודה נכונה עמם יכולה לסייע בוויסות רגשי והתנהגותי, דבר שיכול לשפר את איכות החיים של כל אדם, בכל גיל ובכל מקום. כמו כן, הקלפים יכולים לסייע לכל אחד להיכנס לדיאלוג פנימי עם עצמו, להתבונן בחסימות שלו ובגורמים השונים שגורמים להן וכמובן להתמקד גם בגורמים החיוביים שמובילים להתקדמות ולצמיחה פנימית.

לסיכום, קלפים טיפוליים יכולים לסייע לילדים ולמבוגרים להתמודד עם מצבים נפשיים שונים. הקלפים מעודדים דיבור על רגשות ותחושות, היות והם מאפשרים לעקוף את ההגנות השונות שלנו ואת קשיי הביטוי בכתב או בעל פה. הקלפים יכולים לסייע לכל אחד לשתף בנושאים פנימיים ורגשיים, שנורא קשה לשתף אותם בכל דרך אחרת.