ספירולינה ערכים תזונתיים

אם אתם רוצים לשנות את התזונה שלכם, בוודאי ניסיתם להבין מהי התזונה הנכונה שכדאי לצרוך ביום יום. התזונה הזו מורכבת מכמות הפחמימות, החלבונים והשומנים שאתם צורכים ביום. ארגון הבריאות העולמי מפרסם המלצות בנוגע לכמות והמינון של כל אחד מאבות המזון החשובים הללו.

כאשר אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית תצטרכו כנראה לשנות כמויות של חלבון, לצרוך יותר חלבון וכדומה. אז אתם נתקלים באתגר. מצד אחד אתם רוצים לאכול בריא ונכון מצד שני קשה להגיע לערכים התזונתיים הנדרשים. הן מבחינת סוג הפחמימות והן מבחינת הסיבים התזונתיים שאתם רוצים לאכול ליום.

אז מה אפשר לעשות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

ספירולינה – ערכים תזונתיים:

כדי לאזן את הצריכה היומית שלכם, כלומר, לאכול את כמות החלבונים, הפחמימות והשומנים שהגוף שלכם צריך, עליכם לצרוך מאכלים עם ערכים תזונתיים גבוהים. מאכלים אלו כוללים פחמימות איכותיות (מורכבות) חלבון עם חומצות אמינו ושומנים בריאים. אין ספק שלא קל למצוא כל הזמן את אותם מאכלים ולהקפיד על הצריכה היומית המומלצת.

אך יש דברים שבהחלט יכולים לעזור לכם להגיע לאותה צריכה יומית. צמח הספירולינה זהו צמח שיש לו ערכים תזונתיים יותר מכל מאכל אחר שאתם אוכלים. להמשך קריאה בנושא יתרונות הספירולינה

כמות החלבון שלו ל 100 גרם יכולה להגיע ל 70 גרם ובדרך כלל היא עוברת את 60 הגרם למאה גרם. מה שאומר שיותר מ 50% מהצמח, מהווה חלבון עם חומצות אמינו החיוניות לגוף לבניית השרירים. 

הוא מכיל גם שומן בריא בין 5  ל 16 גרם לכל מאה גרם של ספירולינה. בהערת אגב, רוב האנשים לא אוהבים את הטעם שלו ולכן צורכים אותו כטבליות. 

מלבד זה הוא מכיל כמות גבוהה של פחמימות וויטמינים וסיבים תזונתיים. למידע אודות ספירולינה נגד עייפות