הקמת חנות וירטואלית

כפי שיש כללים מסוימים להקמת חנות פיזית, כך יש כללים או מאפיינים מסוימים להקמת חנות וירטואלית. אלה מאפיינים שאנחנו יכולים למצוא כמעט בכל חנות באינטרנט, לא רק בגלל שזה נחשב לסוג של סטנדרט, אלא בגלל שקיימת הבנה בקרב המפתחים השונים, שזו הדרך הנכונה וזה מה שבעל העסק צריך וזה מה שהלקוח מחפש. 

לפני שנסביר על הקמת חנות וירטואלית ומה בדיוק אמור להיות בה, צריך לומר שיש כמובן חברות שונות שמציעות שירותי הקמת חנות וירטואלית, למשל, חברת אגאי שמתמחה בהקמת חנויות וירטואליות עבור עסקים בסדרי גודל שונים, בין אם מדובר בעסקים גדולים או קטנים, בכל התחומים.

למעבר לאתר של חברת AGHAI

עולה שאלה כמובן, אם יש סטנדרט מסוים, אז מה זה משנה עם איזו חברה אנחנו נעבוד? ובכן, התשובה לכך היא די פשוטה. עצם זה שיש איזה סטנדרט מקובל, לא אומר בהכרח שכל חברה עומדת בו, מה עוד שהרבה חברות מפתחות פ'יצרים שונים שיכולים להוסיף אלמנטים מיוחדים לאתר, כלומר, מדובר על דברים שאנחנו לא בהכרח נמצא בכל אתר, בכל חנות. 

יתרה מזו, כשאנחנו מחפשים חברה שמקימה חנות וירטואלית, לא רק החנות צריכה לעניין אותנו, אלא גם מערכת הניהול שמאחוריה, האבטחה, האחסון, השירות שאנחנו נקבל מהחברה בכל שלב בתהליך. לכן, אנחנו נרצה לחפש חברה שתוכל לספק לנו את השירות הטוב ביותר להקמת חנות וירטואלית.

מה הסטנדרט שקיים היום בתחום?

ראשית, כל חנות וירטואלית חייבת להציג את כל המפרט של כל המוצרים, באופן מלא, כך שהגולש ידע בדיוק מה הוא יכול לקנות ומה הוא קונה בסופו של דבר. 

שנית, תהליך החיפוש צריך להיות מחולק על פי פרמטרים, בין אם זה על פי מחלקות, סוגי מוצרים, מחירים, גדלים, דגמים ועוד. 

שלישית, המערכת צריכה לאפשר ללקוח לבצע השוואות בין המוצרים השונים, בין המפרטים שלהם. 

ארבע, במקרים רבים הלקוח יכול לראות אילו מוצרים הוא כנראה בעבר, ולהסתמך עליהם ברכישה החדשה שלו. 

חמש, חנויות וירטואליות צריכות להציע לנו אפשרות לקנות מוצרים דרך אשראי או דרך פייפאל ובדרכים אחרות אם ניתן.