כל מה שצריך לדעת על פרידה לפני גירושין

הדינמיקה של נישואין יכולה להביא לכך שלפעמים הפרידה מתרחשת לפני הגירושין. במקרה כזה מפרידים כוחות ומשק בית משותף, לפעמים גם משמורת על ילדים ועוד השלכות שיש לפרידה כזאת על החיים. במקרים כאלה יש להגיע לכדי הסכם ממון לפני הליך גירושין כדי שיוכל לנהל את כל ההיבטים האלה עד שתסכמו כל מה שצריך לסכם סופית בגירושין, ולהסדיר את הגט. 

הסכם ממון לפני גירושין מהו?

אחד ההסכמים שנחשבים לקביל בבית המשפט הוא הסכם ממון שאפשר לערוך לפני נישואין או במהלכם ובמיוחד לפני גירושין. היתרון הגדול של הסכם כזה לפני הנישואין ברור וידוע, הוא עוזר למנוע מחלוקות ומסדיר את חלוקה הרכוש והכספים במקרה של פרידה. אבל לפעמים משתנים נתונים ותנאים שונים במהלך החיים המשותפים או שאין הסכם כזה כלל, ולכן כדאי לערוך הסכם ממון לפני גירושין שנחשב תקף גם לגירושין ולאחריהם. 

למה חשוב לערוך הסכם כזה?

מטבע הדברים קורה לא פעם שהפרידה הפיזית קורית לפני שמספיקים להסדיר חלוקה ועניינים פיננסיים שונים. אנשים חושבים בטעות שאם זה קורה אז הסיכוי לקבל את מה שמגיע להם שואף לאפס. זה לא מדויק וזה יכול לקרות גם במהלך הפרידה עצמה עוד לפני הגט עצמו ובמיוחד כאשר יש עניינים שוטפים בנוגע לרכוש וכספים שחובה להסדיר תוך כדי תנועה ודיונים לקראת הגירושין עצמם. במקרים כאלה מומלץ להגיע להסדר כלשהו עוד לפני הגירושין משום שזה קביל משפטית ועוזר לכולם להתארגן לקראת החיים החדשים כגרושים. 

מה חשוב לדעת על הסדרת ההסכם?

חשוב לערוך אותו אצל עו"ד לירון ישראלי שמודע לכל הדקויות והדגשים שחייבים להיות בהסכם, מבלי לפגוע בזכויות שלכם לאחר מכן. זה מחייב עורך דין שמתמחה בכך והוא גם אמפתי ומקצועי באותה מידה, כדי להגן על האינטרסים שלכם.