תקליטי יד שניה

נגן תקליטים הוא מכשיר שמשמיע צליל מתקליט ויניל. זה נקרא גם גרמופון, פטיפון, או פשוט פטיפון.

החרט (או המחט) בנגן התקליטים נע על פני הוויניל ורוטט אותו כדי להפיק גלי קול. לאחר מכן, הרעידות מומרות לאות חשמלי על ידי המגבר והרמקולים.

החרט (המחט) נמצא במגע עם פני השטח של הרשומה כל הזמן, כך שהוא יכול לקרוא כל מידע על פני השטח שלו.

נגן תקליטים הוא מכשיר השמעת שמע שיכול לנגן תקליט ויניל. זה נקרא גם גרמופון או פטיפון.

נגני התקליטים הראשונים פותחו בסוף המאה ה-19 ויכלו לנגן רק צד אחד של התקליט בכל פעם.

המחט תנוע מהקצה החיצוני של הדיסק למרכז, ואז חזרה שוב, וכן הלאה, עד שהגיעה לקצה הצד. כדי ששחקן יעבוד, צריך שיהיו לו שלושה מרכיבים עיקריים: מחט, חרט ומגבר.

מי משתמש בכלל בתקליטים ופטיפונים?

כל מי שמעריך מוזיקה סביר להניח שישתמש בפטיפונים ובתקליטים של גיורא תקליטים ואנחנו לא מדברים על איכות השמעת מוזיקה דרך תקליטים הסיבה היחידה שאנשים מעדיפים לנגן מוזיקה דרך פטיפון ותקליטים היא העובדה שהשמעת מוזיקה דרך תקליטים גורמת להתעסקות (נכון לא התעסקות מורכבת אבל עדיין התעסקות) וההשקעה שנדרשת כדי לשמוע מוזיקה הופכת את החוויה לבלתי נשכחת ומהנה הרבה יותר מכל פלטפורמה אחרת להשמעת מוזיקה.

איך לשמור על הפטיפון והתקליטים שלכם

כדי לשמור על הפטיפונים שלכם ועל התקליטים שלכם חשוב לשמור על ניקיון התקליטים והפטיפונים מה שאומר שצריך לוודא שאין אבק על התקליט ובמיוחד על הפטיפון שהרי מדובר על מכשיר מכני וכל חתיכת אבק עשויה לגרום למנוע של הפטיפון להפסיק לעבוד.

מי שזוכר יש מנקה האבק שמיועד לתקליטים, אל תתקמצנו וריכשו אחד, תודו לנו אחר כך, גם מגוון התקליטים שלכם וביניהם גם תקליטי יד שניה שלכם יודו לנו!