חלב אורז – גם בריא וגם טבעוני

טבעוניים? שומרי כשרות? רגישים לחלב פרה? בשוק קיימים מגוון רחב מאוד של תחליפי חלב המיועדים לטבעוניים, לאנשים בעלי רגישות לחלב פרה / עזים וכדו', או סתם אם בא לך קפה אחרי ארוחה בשרית ואתה שומר כשרות. 

ראשית חשוב לזכור: תחליפי החלב אמנם מציגים עצמם בכינוי חלב – חלב אורז' לדוגמא ועוד – אך מלבד הטעם או הצבע הדומים, הקשר ביניהם לחלב אמתי הוא רחוק מאוד. אם תדייקו תכנו את תחליפי החלב "משקה אורז" וכו'.

איך מייצרים את זה

ההכנה מתבצעת על ידי השריית חומר הגלם וטחינתו עם מים, לפי המתכון גם מחליטים האם לבשל אותו, לבסוף עובר החומר סינון המפריד בין הנוזל לשאריות המוצקים. ביצור התעשייתי הופכים את החלב לעמיד או למשקה רגיל הצריך קירור. החלב העמיד למשל, מבושל בטמפרטורה גבוהה, אוטמים אותו במיכל סגור. כך המשקה הופך למעוקר ואינו זקוק לשימור.

המרכיבים התזונתיים של התחליף

כשאתם הולכים לבחור את המשקה הצמחי האהוב עליכם, כדאי להשוות את מרכיביו התזונתיים ביחס למרכיבים של החלב המגיע מן החי. בחלב פרה או חלב עיזים –" אמתי" – קיים מגוון מרכבים תזונתיים כמו: שומן. חלבון, סידן, ויטמינים שונים – ויטמין A ויטמין D ועוד.

שיפור החלב

אמנם בחלב אורז או בכל חלב צמחי אחר אין את כמות השומן הרצויה. אך אם תרצו דווקא חלב הדומה למקורי. תוכלו להעלות את הערכים והמרכיבים התזונתיים של החלב באופן עצמאי במטבח הביתי. כדאי לקחת את המרכיבים החסרים על פי טבלת הערכים התזונתיים ולהעלות את ריכוז המרכיבים ביחס לכמות המים שבמשקה.

תזכרו: זה גם בריא וגם טבעוני.

מומלץ לפני השימוש לנער את החלב על מנת למנוע היווצרות גושים וחתיכות קטנות בכוס הקפה.

ניתן לרכוש חלב אורז ממש כאן

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

נעלי פלטפורמה לכלה

נעלי פלטפורמה לכלה

כל כלה עומדת לפני חתונתה בהתלבטות של אילו נעליים לבחור לחתונה? כל כלה רוצה למצוא את הנעליים היפות היותר, המתאימות לאופייה ולגודל המעמד. אך כל

קרא עוד»
אוהלים להשכרה

אוהלים להשכרה

אוהלים להשכרה מיועדים לשימושים רבים. החל מאוהלי אבלים עד לאירועים כמו חתונות וכנסים שונים. אחת המעלות הדולות בעריכת אירוע באוהל הוא המיקום. אם חלמתם להתחתן

קרא עוד»