החסרונות והיתרונות של הפלה פרטית ללא ועדה

חשוב לדעת שנכון לשנת 2021 כל אישה בישראל שמעוניינת לעבור הפלה, אם במתכונת פרטית או ציבורית, חייבת לפנות אל ועדה להפסקת היריון. ועדה זו חייבת לפעול באישור מלא של משרד הבריאות. רק לאחר אישור הועדה, האישה תוכל לבצע את ההפלה. 

הפלה פרטית ללא ועדה

באם אינכן מבינות כיצד ניתן לבצע הפלה פרטית ללא ועדה, וזאת משום שכל אישה שמעוניינת בהפלה חייבת מבחינת החוק לפנות אל ועדה שעיקרה הפסקת היריון, חשוב להבין שמדינת ישראל אכן מאפשרת הפלה ללא ועדה באם מדובר על היריון ללא דופק. 

אפשרות נוספת היא לפנות אל מרפאה פרטית אשר קיבלה אישור ממשרד הבריאות ומוסמכת לקיים את אותה ועדה להפסקת היריון וכאן ההליך יעשה באותו מקום (או ממש בסמוך לו), במהירות, בדיסקרטיות ובאופן אישי ביותר, כך שהתחושה היא של הפלה פרטית ללא ועדה להפסקת היריון. כאן, במקרים רבים תוכלי ליהנות מקבלת אישור של הועדה וטיפול באותו היום.

יתרונות הפלה פרטית ללא ועדה

מרפאות בהן ניתן לעבור את הפרוצדורה של הועדה הפרטית והליך ההפלה מאגדות יתרונות רבים:

  • רופאים בכירים – כאן תוכלו להיות בטוחות שההחלטות וההליך עצמו נעשה על ידי רופאים בעלי ניסיון רב בתחום.
  • אין התרוצצויות – אם בחרת בוועדה ציבורית להפסקת היריון תצטרכי להגיע אל אחד מבתי החולים הציבוריים בישראל וזאת בהתאם לתאריך שנקבע לך ולאחר מכן להגיע בתאריך שנקבע לך אל אותו מרכז בו החלטת לעבור את ההפלה. ועדה פרטית מתקיימת בדרך כלל ביום ההפלה או בסמוך ליום ההפלה.
  • מיקום – נוח. הכל בסמוך או במקום אחד כאשר את בוחרת את המקום מראש.
  • הליך מהיר – הפלה פרטית תאפשר לך ליהנות מהליך מהיר הן מבחינת זמינות המקום וקביעת תור.

אז מה לגבי חסרונות הפלה פרטית ללא ועדה? המחיר. קרוב לוודאי שכאן העלות תהיה גבוהה יותר.  בהצלחה