הדפסת פנקסי צ'קים – האם הבנק הוא המקום היחידי?

במשך שנים היינו נוהגים לפנות אל הבנק שלנו בשביל להזמין פנקס צ'יקים. המונופול על ההזמנה, על הדפסת צ'קים, היה כולו של הבנקים. אנחנו היינו תלויים בו, וזה כמובן עלה לנו כסף וזמן. 

עם השנים, החליטה המדינה שאין שום סיבה אמיתית שרק הבנק ידפיס צ'קים ועל כן היא יצרה מנגנון שמאפשר גם לבתי דפוס להדפיס צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים. הרעיון הוא מאוד פשוט, אנחנו פונים אל בית הדפוס בבקשה להדפיס כמות צ'קים מסוימת. בין אם מדובר בכמות גדולה או קטנה, אנחנו מבקשים מבית הדפוס שיכין עבורנו את הצ'קים על פי הצרכים שלנו, בין אם מדובר בצ'קים רגילים או צ'קים מעוצבים. 

אחרי שבית הדפוס יקבל את האישור מהבנק, שאכן אנחנו יכולים להזמין ולהדפיס צ'קים, אז הוא יבצע עבורנו את ההזמנה וידפיס עבורנו את הכמות הנדרשת לנו. צריך להדגיש כאן, שההזמנה מבית הדפוס היא הרבה יותר מהירה, יותר זולה, והצ'קים הם באיכות גבוהה, מדובר בצ'קים שניתן לעשות בהם שימוש, כמו בכל צ'ק רגיל כמובן, בצורה מאובטחת לגמרי. 

מדוע משתלם לנו לעבוד עם בית דפוס ולא עם בנק?

כאמור זה יותר זול, זה יותר נוח, הרבה יותר מהר, אנחנו לא צריכים לחשוש לגבי האיכות או לגבי דברים אחרים, מבחינתנו זה שירות אטרקטיבי ואיכותי לאין שיעור. במיוחד אם בשביל להזמין צ'קים בבנק, אנחנו צריכים ללכת לסניף, בשביל לבצע את ההזמנה או אפילו רק בשביל לקבל אותם. 

חשוב לומר, לא כל בית דפוס יכול לבצע הדפסת פנקסי צ'קים, רק בתי דפוס שקיבלו אישור לעבוד עם הבנקים. אנחנו יכולים לדעת את זה, בין אם זה על פי אישור כזה או אחר, שאנחנו רואים מבית הדפוס, על כך שאנחנו יכולים להזמין מהם צ'קים. 

נקודה קטנה לפני סיום, בתי דפוס יכולים להציע לנו שירות של אנשי מקצוע מנוסים, תוכנות מתאימות וכל מה שנדרש בשביל שהם יבצעו את העבודה עבורנו וכך אנחנו לא נצטרך לבצע אותו לבד, וכאמור מבלי שנידרש לשירותיו של הבנק.