כללי זהירות בגני שעשועים

פעילות יומיומית בגן שעשועים לא אמורה לסכן את הילדים. הפעילות מוגנת והמתקנים כולם מותאמים. אך יחד עם זאת יש לא מעט מקרים בהם ילדים נפגעים במהלך משחק בגן השעשועים. זו יכולה להיות נפילה מגובה, חפץ חד, היתקלות וכן הלאה.

חשוב לדעת מהם כללי הזהירות מפני פציעת ילדים בגני שעשועים ובמיוחד כדי למנוע מקרי חירום ועוגמת נפש.

מהם כללי הזהירות בגני שעשועים?

  • הגן צריך להכיל אך ורק מתקנים תקניים. חובה זו מוטלת על הרשות העירונית שהיא זו שמזמינה את המתקנים אצל היצרנים. חובה לוודא כי כל מתקן עבר את הבדיקות הרלוונטיות וכי הוא עונה על כללי הבטיחות.
  • גני שעשועים עלולים לצבור במהלך השנים נזקים. הנזקים עלולים לסכן את הילדים. די במגלשה סדוקה, במדרגה חסרה או סולם רעוע כדי לפגוע בילדים מכה קשה. לכן מוטלת על הרשות העירונית חובה לתחזק את הגינות ולוודא כי חלקים שבורים מוחלפים באחרים.
  • בכל גן שעשועים קיים שילוט שמסביר למי מיועדים המתקנים. חשוב להקפיד על הכללים ולהימנע משימוש מסכן. כמו כן פעוטות קטנים לא ישוטטו בגפם בגן השעשועים כיוון שהדבר עלול לסכן אותם.
  • תמיד נקפיד על השגחת מבוגר בכל עת, במיוחד בשעות החשיכה. פעוטות וגם ילדים זקוקים לליווי מוגר בגני שעשועים.
  • פציעה בגני שעשועים היא לא אירוע נדיר. ילדים משתוללים ולוקחים סיכונים. אם כי חשוב שכל הורה יהיה מודע לכך שאם ילד נפצע בגן שעשועים, הוא יכול לתבוע את העירייה על מנת לפצות את עצמו על הנזק, בהתאם לחומרתו.
  • חובה להזהיר את הילדים מפני דחיפה של ילד אחר. אסור לדחוף או לגרום לילדים על המתקנים ליפול. כל נפילה עלולה להיות מסוכנת וכואבת, ואך לגרום לפציעה בגני שעשועים.

    >במידה וחלילה ילדכם נפגע או נפצע בגני שעשועים פנו עוד היום אל עורך דין ינון הדאיה לקבלת ייעוץ