טיפול נגד תולעת הפארק – מהם השלבים לטיפול מהיר ויעיל?

בתור בעלי כלבים אנחנו שומעים הרבה את צמד המילים 'תולעת הפארק' אך רובנו לא ממש מבינים לעומק במה מדובר. אנחנו כן יודעים שזה עלול להיות מסוכן ואף קטלני עבור הכלב שלנו ושעלינו לעשות פעולות מסוימות על מנת למנוע אסון. אבל מה זה באמת תולעת הפארק, איפה היא נמצאת ואיך היא עלולה לפגוע בכלבים שלנו? במאמר הבא נסביר לכם במה מדובר וכן מהן הדרכים הנפוצות ביותר למנוע.

תולעת הפארק – על קצה המזלג

תולעת הפארק ידועה בכך שהיא גורמת למחלה קשה בכלבים היכולה להסתיים גם במוות. מדובר בתולעת שבישראל התגלתה לראשונה באזור הפארק הלאומי ברמת גן וגם בפארק הירקון בתל אביב, מאז היא הולכת ומתפשטת בכל רחבי הארץ. 

בעלי חיים עלולים להידבק בתולעת הפארק על ידי אכילה של חיפושיות זבל נגועות או גם מאכילת צואה של כלבים המכילה את ביצי התולעת.

הסימנים הנפוצים לאבחון ראשוני וחיצוני של תולעת הפארק

חשוב לציין כי רוב הסימנים החיצוניים הם כלליים ולאו דווקא מעידים על תולעת הפארק אלא יכולים להעיד על עוד שלל ליקויים בריאותיים אחרים. 

אלו הסימנים הנפוצים ביותר:

– חום.

– הקאות.

– קושי בבליעה.

– ירידה במשקל.

– קשיי נשימה.

– שלשול.

– צליעה.

אז איך מטפלים?

ככלל, הטיפול הטוב והיעיל ביותר לטיפול בתולעת הפארק הוא מניעתה מראש. ישנן שתי דרכי טיפול מניעתי אשר רוב בעלי הכלבים נוקטים באחת מהן. 

הראשונה, היא זריקה המתבצעת בכל 3 חודשים על ידי ווטרינר ומבטיחה את ההגנה הטובה ביותר עבור כלבכם וכן את השקט הנפשי עבורכם. 

השנייה, תתקיים לרוב אם הכלב שלכם שייך למשפחת כלבי ה'קולי' או אם הוא מעורב וישנו חשש להשתייכותו למשפחה זו. לכלבי ה'קולי' ישנו גן מסוים ההופך את הזריקות נגד תולעת הפארק למסוכנות ביותר עבורו, לכן ישנם כדורים שניתן לתת לכלב שלכם אחת לחודש כדי להבטיח גם לו את ההגנה המקסימלית.

חשוב מאוד – אל תעשו צעדים משמעותיים מבלי להתייעץ עם וטרינר באשדוד שאתם סומכים עליו וכן מכיר את הכלב שלכם טוב.