סיעוד מורכב – העובדות החשובות על הטיפול ביקיריכם

הרעיון של הכנסת מי מקרובינו המבוגרים והאהובים לבתי אבות, הוא משהו שרובנו אפילו לא רוצים לשקול בהתחלה. עם זאת, לא כולנו יכולים להציע טיפול ביתי במשרה מלאה ובתי אבות יכולים באמת להיות האופציה הטובה ביותר כאשר מישהו זקוק לטיפול איכותי 24 שעות ביממה.

 

סיעוד מורכב – העובדות החשובות על הטיפול ביקיריכם

ההחלטה להכניס אדם אהוב לבית אבות ומקום סיעוד מורכב, תהיה קלה בהרבה אם תתנו לעצמכם זמן לחקור את בתי האבות המתאימים ביותר לצרכי האדם והמשפחה לטיפול סיעודי.

במהלך תקופה זו, ניתן לקבל את הרעיון של השמת בתי אבות במוסד סיעודי מיומן בהדרגה, כך שכולם יוכלו להסתגל אליו כראוי.

לרוע המזל, לרוב האנשים אין הרבה זמן לקבל החלטה זו. לעיתים קרובות חל שינוי מהיר בבריאותו הנפשית או הגופנית של האדם המחייב השמה מיידית. בפעמים אחרות, ההשמה מתחילה כאשר האדם צריך להישאר בבית אבות בזמן שהוא מחלים מניתוח.

 

האם כדאי לשים אדם מבוגר בבית אבות?

אם אהובכם עדיין יכול לבחור או לדון בבירור ברצונותיו, חשוב מאוד שתכירו בדעתם ותנהגו בהתאם. עם זאת, אם ליקוי מסוים מבחינה נוירולוגית, גרם לרמת מחשבה זו להיות קשה לאהובכם, עליכם להיות מוכנים לקבל החלטות אישיות הנוגעות אליו.

 

אתגר לא פשוט

קבלת ההחלטה הסופית על הכנסתו של אדם לטיפול בבית אבות, תביא בהכרח לאתגרים מסוימים. זהו זמן רגשי והדעות עשויות להיות שונות מאוד בין האדם הזקוק לטיפול, לבין עצמכם ובני משפחה אחרים. איש מקצוע, כגון עובד סוציאלי או רופא, יכול לעזור מאוד במצבים אלה.

לא יודעים איך לנהוג, פנו לעזרה באחד לגריאטר המקומי לקבלת המלצה מושכלת ונבונה ליקיריכם.

 

למידע נוסף – ההתפתחות בתחום הסיעוד המורכב.