דברים שחשוב לדעת לפני בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא מוסד רפואי אשר קיים רק בישראל. מטרתו היא לבחון את מצבם הבריאותי של נהגים שונים כדי להבטיח שהימצאותם על הכביש אינה סכנה לציבור.

בדיקות שונות במכון הרפואי 

הזימונים למכון זה מגיעים עקב הפניה של רופא המשפחה אשר אבחן שינוי ספציפי במצבם הרפואי כמו סוכרת או בעיה לבבית. רופא המשפחה מבקש שהמכון הרפואי יבצע כמה בדיקות כדי לוודא שהם מסוגלים לנהוג. אם גם להערכת המכון קיימת בעיה, הם אינם מאפשרים לנהגים הללו להמשיך לנהוג או לחילופין מתנים את המשך נהיגתם באופציות כמו שיפור במצבם הרפואי ובדיקות בעלות תוצאות טובות יותר.

> הכירו את תפקידו של עורך דין לועידת ערר במכון הרפואי

כמו כן מגיעים זימונים לנהגים בעקבות עבירה ספציפית שביצעו כמו נהיגה תחת השפעה של סמים אשר גם היא יוצרת מסוכנות לציבור בנהיגתו של אדם זה. לחילופין אדם אשר יש לו בעיות תפקודיות עקב בעיה לבבית, או עקב התרופות שהוא נוטל באופן קבוע ויוצרות בעיה בהתמקדות שלו בנהיגה.

המכון הרפואי בוחן כל מקרה לגופו ובהתאם לכך הא פועל.

פסילת רישיון נהיגה 

אדם שהוא בריא ומתפקד כראוי אשר רישיונו נפסל פונה לעורך דין תעבורה כדי שיסייע לו לקבל את רישיונו בחזרה.

חשוב לדעת שלא אחת מדובר בסיבות פעוטות אשר בגללן נפסל הרישיון ועורך דין תעבורה יכול לפעול מול בית המשפט, להציג את הטיעונים המשכנעים על נחיצותו של הרישיון ועל מצבו הרפואי ובכך לשכנע את בית המשפט לשנות את רוע הגזירה ולהחזיר לו את הרישיון לאלתר.

גם אם הבקשה לא אושרה, מגיש עורך הדין ערעור על ההחלטה ולכן הנושא מובא שוב לדיון ועל סמך הראיות של עורך דין תעבורה, בית המשפט מקבל את החלטתו בנושא.

ייעוץ משפטי לפני ההגעה למכון הרפואי 

הדרך המומלצת היא להתייעץ עם עורך דין טרם ההגעה למכון הרפואי אם התקבל זימון, הקליקו לפרטים. עורך הדין המומחה בתחום זה יעניק לנהג את ההנחיות המתאימות כדי לא להגיע למצבים של פסילת רישיון הנהיגה או לחילופין התלייה של הרישיון בתנאים ספציפיים.