מדרסים לילדים, איך עושים את זה?

לא מעט אנשים מבצעים שימוש זמני או רציף במדרסים. כל אחד מגיע אל חנות של מוצרים אורטופדיים כמו כאן מסיבה אישית, ולעולם רגל אחת לא תהיה דומה לרגל אחרת עם התאמה הכי אידיאלית של כף הרגל עם מדידה פרטנית שנעשית בסיוע של חיישנים מתקדמים. חלק מאותם אנשים שמגיעים על מנת לבצע התאמה של מדרסים הם בכלל ילדים, וכאן נשאלת השאלה מדוע ילדים זקוקים למדרסים ואיך בכלל המדרסים הללו משפרים גם עבורם את החיים.

מוודאים שצריכים מדרסים

מכיוון שילדים הם כאלה שהגוף שלהם עדיין נמצא בהתפתחות זה הזמן הנפלא שבו ניתן להכניס כל מיני סוגים של שיפורים ותיקונים אל מבנה גוף לא נורמלי במידה גבוהה או מועטה. כל מיני סוגים של דיפורמציות ניתן לתקן כאשר הגוף נמצא בשלבים השונים של ההתפתחות, וגם האזור של כף הרגל שבו ניתן לבצע כל מיני פעולות כמו הצבה של מדרסים (קראו על כך באתר אבידור מדרסים) כדי לשפר את היציבה של אלה, דבר אשר ימנע מצב שבו יציבה לא תקינה תביא אל עיוותים ובעיות אחרות שיכולים ללוות את הילד למשך כל ימי חייו. איך מוודאים כי הילד זקוק למדרסים? לרוב תהיה הפנייה מרופא התפתחותי אשר מפנה אל אורטופד שלו יש אבחנה שמעלה את היות המדרסים צעד חיוני וחיובי שישפר את המצב הרפואי שאיתו מתמודדים.

משפרים להם את החיים

האחריות של ההורים היא לשים לב אם ישנה איזו שהיא בעיה על השלבים השונים של ההתפתחות של הילדים שלהם. זה לצד הביקורת שאותה מבצעים כל הזמן במרכזי טיפת חלב, בבדיקות התפתחותיות נדרשות ואצל רופא המשפחה, מביאים אל היכולת של ביצוע בקרה על התפתחות תקינה של כל ילד וילדה. גם האזור של הרגליים הוא כזה שנבדק בין כל השאר, וכאשר רואים כי ישנה בעיה של יציבה, אחת מן הפעולות שיכולות ליצור את שיפור חייו של הילד מאותו רגע ואובחנה והלאה מכך היא על ידי התאמה של מדרסים. הכוח של המדרסים הוא גדול למדי, כי המשטח שעליו דורכים הוא המקום שיכול להעניק יציבה ולחץ יותר מתון על כל עמוד השדרה.