הגברת ייצור זרע – האם שינוי בתזונה משפיע על התהליך?

גברים שביצעו ספירת זרע או בדיקות שונות שקשורות לתהליכי פוריות – בוודאי יבינו יותר על תנועתיות הזרע שלהם. בבדיקות יהיה כתוב בדרך כלל כמה זרעים הם מייצרים, מה רמת הטסטוסטרון בגופם, ובין היתר עליהם לדעת אם הם צריכים לשנות משהו באורח החיים שלהם כדי   שייצור הזרע יגבר. 

אם אתם נמצאים בתהליכי פוריות ואתם יודעים שישנה תנועתיות איטית יותר של תאי הזרע שלכם, או אם אתם יודעים שאתם לא מייצרים מספיק זרע – חשוב שתדעו שיש קשר בין ייצור זרע לתזונה שלכם. להמשך קריאה אודות הגברת ייצור זרע

אבל מה הקשר בין תזונה לייצור זרע?

כמו כל דבר בחיים התזונה משפיעה מאוד על הגוף שלנו על התפקודיים של הגוף, על בריאותנו, מניעה של מחלות, בזמן תזונה לקויה יכולה להוביל למחלות, חוסר תפקוד, פגיעה במערכות הגוף, השמנה, סוכרת פגיעה בכבד במידה של שתיית אלכוהול ועוד. 

אז איך אפשר לעשות שינוי? 

בתחילה חשוב להבין מה הם המזונות או השתייה שאתם צורכים שיכולים להפריע ליצור הזרע: חשוב לדעת של מאכלים חריפים מידי, מאכלים שיש בהם אחוזים גבוהים של סוכר, שתייה של אלכוהול וגם צריכה של סמים יכולה להפחית משמעותית את הדרך בה הגוף מייצר זרע. מלבד זאת, אכילת מאכלים שומניים וצריכת אוכל מעובד – גם הם יכולים לגרום לבעיות פוריות . 

אם אתם רוצים לשנות את התזונה כדאי להתייעץ עם תזונאית ורופא ולהבין איזה שינויים כדאי לעשות וכיצד להתחיל לעשות אותם. בין היתר כדאי להתייעץ עם מומחים פוריות כדי להבין כיצד אפשר לשפר את המצב. מידע נוסף באתר https://gavriel.org.il/