בעלי לא משלם מזונות – את מי אני תובעת

זוג אשר מתגרש ויש לו ילדים, אחראי באותה המידה על כלכלת ופרנסת הילדים ולכן, במידה והאישה מקבלת משמורת מלאה על הילדים, הבעל יידרש להשתתף בכלכלת ופרנסת הילדים ולשלם לאישה מזונות. סכום המזונות החודשי יקבע בהתאם לכמות הילדים שיש לבני הזוג, בהתאם לגילאי הילדים, בהתאם לרמת ההכנסה של הבעל ועוד. בעל אשר חויב לשלם מזונות אך איננו משלם את הסכום בו הוא נדרש, יכול להיתבע על ידי האישה.

בעל שלא משלם מזונות – מה לעשות

ניתן לחלק את המקרים שבהם אישה יכולה להתלונן "בעלי לא משלם מזונות" לשני סוגי מקרים. במקרה הראשון, בעל אשר נעלם ולא ניתן למצוא אותו או בעל שאין בידיו לשלם את סכום המזונות בו הוא נדרש בשל העדר הכנסה או בשל כל סיבה אחרת- במקרה שכזה האישה יכולה לתבוע את הביטוח הלאומי בגין אי תשלום מזונות מהבעל ובמידה ויש לה סיבה מוצדקת לכך, הביטוח הלאומי ישלם לה את סכום המזונות אותו נדרש הבעל לשלם. אולם, במידה ומצבו הכלכלי של האב מאפשר לשלם מזונות, הרי שאין ספק שניתן לתבוע אותו בבית המשפט, כאשר בית המשפט יחייב אותו בתום התהליך המשפטי בתשלום מזונות וינקוט באמצעים שונים על מנת לוודא כי הוא אכן משלם את תשלום המזונות.

במי כדאי להיעזר במידה ובעל איננו משלם מזונות

אם את מצויה בתהליך גירושין אשר בו לבעלך יש את היכולת הכלכלית לשלם מזונות אך הוא איננו משלם את הסכום הנדרש ממנו בשל רצון לנקום או להרע או בשל כל סיבה אחרת, הרי שכדאי שתפני לעורך דין משפחה מקצועי ומנוסה מאוד בתחום, אשר יסייע לך לתבוע את בעלך בגין אי תשלום מזונות ראי מידע נוסף בלינק https://fmladv.co.il/child-support. ככל שעורך הדין יהיה מקצועי ומנוסה יותר, כך סיכוי גבוה יותר שהתביעה תצלח ואכן תקבלי את הסכום שאת צריכה לקבל כתשלום מזונות חודשי. לא כדאי לבחור בעורך דין חובבן בתחום כה רגיש ובתביעה כה רגישה. גם כאשר תובעים את הביטוח הלאומי בגין מזונות, ניתן להיעזר בעורך דין משפחה מקצועי ומנוסה לצורך תביעה זו.