איך לשמור על שטיח בחדר הילדים

הצבה של שטיח בחדר הילדים היא פעולה שמשדרגת את המראה שלו באופן נפלא ומשמחת את הילדים, שיכולים לשבת למשחק על משטח נעים. אולם, איך יודעים לשמור על השטיח הזה אל מול זאטוטים קטנים? הנה כמה טיפים יעילים.

מוטב שלא לאכול בחדר

שטיח הוא כזה אשר מורכב מסיבים של צמר או חומר סינטטי, וברגע בו משהו נשפך אל השטיח זה לפעמים קשה ומורכב להחזיר את המראה שהיה לו טרם אותו מקרה לא נעים. לכן, במידה ויש שטיחים לילדים שעבורם הושקעה הוצאה כספית, זה חשוב להרגיל את הילדים שלא אוכלים בחדר הזה על מנת שהשטיח יישאר בעל מראה ותחושה נעימים. ככל שמרגילים את הילדים לכך בגיל צעיר, כך ממזערים את הנזקים שיכולים להתרחש לאחר שפיכה של שוקו או של מריחת רוטב דביק.

נעליים מלוכלכות בצד

לא פעם הילדים נוטים לחזור מהגן או מבילוי מחוץ לבית כאשר הנעליים שלהם מלאות בסימנים של מה שהתרחש על הסוליה באופן די מרשים. את הנעליים כדאי מאוד לחלוץ באזור כמו המקלחת או של הכניסה אל הבניין, ושם היטב לנקות את הנעליים ואותם להניח בצד ולא בחדר עצמו בייחוד שלא בשעה של הנעילה עצמה. ניהול של הרגל הורדת הנעליים מחוץ לחדר הוא בגדר של מעשה מבורך שחשוב לילדים ולבוגרים כאחד.

שאיבה עם שואב איכותי

שטיח נשמר בצורה מאוד טובה ברגע בו מבצעים שאיבה עם שואב איכותי באופן קבוע אך שאינו תדיר מידי. מידי פעם כדאי אף להפוך את השטיח עצמו ולהניח לכל הלכלכוך לצנוח מטה בצורה עצמאית, ולאחר מכן לבצע את השאיבה עצמה של הרצפה ושל השטיח עצמו.

בחירה של שטיח לחדר ילדים

אם רוצים כי השטיח של חדר הילדים יישאר במראה טוב לכמה שיותר שנים זה כדאי לבחור אותו בקפידה שלא רק על ידי המראה שלו, אלא גם לפי החומר שממנו הוא עשוי. מדוע. כי ישנם שטיחים שאותם הכי קל לנקות והם למעשה אפילו מיועדים עבור אזורים שבהם הסיכוי ללכלוך הוא גבוה יותר ואף תדיר. שטיחים מן הסוג הזה גם לא עולים הרבה כסף וגם ניתן אותם לנקות ו/או להחליף מבלי לחוש רגשות אשמה גדולים. מוזמנים להיכנס לאתר סהרה שטיחים ולבחור את השטיח המיוחד לחדר הילדים שלכם.