איך לצאת מדיכאון לבד

דיכאון הינו אחת הבעיות הנפשיות הכי נפוצות, כאשר ישנם מחקרים שמדווחים כי 16% מתוך כלל האוכלוסייה יסבלו מאיזשהו דיכאון במהלך החיים שלהם.

יום מעצבן, תקופה קשה או דכדוך ועצבות קלים שאתם עשויים לחוש – אינם מעידים על כך שאתם בדיכאון.

מי שסובל מדיכאון משמעותי, חש חוויה ממושכת של חוסר תכלית, חשק וטעם בחייו, וכל זאת – למשך זמן ממושך.

מי שסובל מדיכאון, ירגיש ירידה באיכות החיים שלו, לצד פגיעה בתחום התעסוקתי ובתחום החברתי.

לפיכך חשוב מאוד לדאוג לאבחון נכון של הדיכאון, בין היתר מפני שהוא למעשה אחד הגורמים העיקריים שעלול להביא בני אדם לרצון לסיים את החיים שלהם.
כנסו לאתר יואב אריה לוי כדי לקרוא עוד על טיפול בדיכאון:
https://www.yoavarielevy.co.il/depression-psychotherapy

רוצים לנסות להסתדר לבד, בלי פסיכולוג?

לדיכאון קיים גם היבט גופני, כאשר בשלב הראשוני של האבחון חשוב לערוך בדיקות דם מקיפות, משום שלפעמים מקורו של הדיכאון כלל איננו נפשי, אלא הוא נובע ממחסור בוויטמינים דוגמת 12B או חומצה פולית. כך שייתכן כי נטילת התוספים הללו על פי הנחיותיו של רופא המשפחה תציל את החיים שלכם, ומן הסתם תשנה אותם באופן מהותי.

מחפשים דרכים נוספות לצאת לבד מהדיכאון?

אם אתם רוצים לדעת איך לצאת מהדיכאון, פסיכולוגים ומטפלים ממליצים להתחיל בפעולות קטנות, ולבצע אותן גם אם אתם חסרי חשק, ואט אט הגוף והלב יתעוררו, אז חשוב שתנסו לעשות את הפעולות הנעימות והמפנקות שתקרו בשורות הבאות, הן עלולות לסייע לכם לצאת מהדיכאון.

אתם מוזמנים להעניק לעצמכם אמבטיה חמה, לצאת לטיול שמשי משמח, לנסוע למקום שנושא עבורכם משמעות, לראות סרט מצחיק, לצאת למשחק כדורסל או כל משחק ספורט אחר שאתם מחבבים, להקשיב למוסיקה שעשויה לרומם אתכם, לפגוש חברים ומכרים, לצאת לפעילות גופנית באורך של 20 דקות לכל הפחות, לעבוד בגינה, להתקשר לחבר או לחברה ולדבר איתם על כך, לבצע משימות שדחיתם והן מחכות לכם לביצוע כבר זמן רב. התחילו מן הדברים הקטנים, ואחר כך תתקדמו למשימות מורכבות יותר בהדרגה, כך תקבלו תחושה טובה של יכולת מסוגלות והצלחה, וכמובן החשוב ביותר – לקבוע פגישה עם הפסיכולוג.
הקליקו כאן כדי לקרוא עוד על טיפול נפשי.