איך בוחרים ציוד הקלטה?

אחד המוצרים החשובים ביותר בתחום של ריגול ומעקב, אך לא רק בתחום זה, זה ציוד הקלטה. על פניו, היינו יכולים לחשוב שכיום, בזכות מכשירי הסלולר אנחנו לא באמת צריכים ציוד הקלטה, אפשר להקליט כל שיחה, וכל דבר דרך מכשיר הסלולר. אך כפי שאנחנו יודעים זה לא בהכרח כך. 

המומחים של דוקטור ספיי מספרים כי יש מצבים מסוימים בהם אנחנו חייבים להשתמש בציוד הקלטה בשביל שנוכל לשמור את השיחה בינינו לבין אחרים, בצורה טובה, יש מצבים בהם אנחנו צריכים להשתמש במקליט חיצוני, בין אם זה בגלל שאנחנו עושים את זה בסתר ובין אם זה בגלל שהפלאפון שלנו לא יאפשר לנו להקליט שיחות באורך זמן שאנחנו נדרשים. לכן אנחנו נצטרך להשתמש בציוד הקלטה. 

עוד לפני שנשאל את עצמנו, איך עושים את זה, הרי השאלה היא כיצד בוחרים ציוד הקלטה בצורה נכונה. יש לכך כמה הסברים כפי שאנחנו נוכל לראות מיד. לפני כן חשוב לומר, אפשר למצוא מידע רב בקרב מומחים בתחום, ולכן רצוי להיעזר בהם בשביל לקבל את כל המידע שאנחנו צריכים לפני שנבצע את הרכישה.

איך לבחור ציוד הקלטה?

ראשית, אנחנו נבחר ציוד הקלטה על בסיס הצורך שלנו. כלומר, אם אנחנו עיתונאים נניח, אז נחפש ציוד הקלטה שיתאים לנו לצורך הקלטות ראיונות ושיחות בצורה נוחה ופשוטה. אם אנחנו עובדים בחקירות ומעקבים, אזי שנבחר ציוד הקלטה שיתאים לנו לשם כך, כמו מכשירי הקלטה סמויים

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את עניין הניידות. כלומר, אין טעם להשתמש בציוד הקלטה כבד מדי. אנחנו צריכים להשתמש בציוד שיהיה לנו קל לשאת אותו ממקום למקום, רצוי מאוד שנוכל לשים אותו בכיס ואפילו במקומות שאנשים לא יכולים לראות. אנחנו אף פעם לא נדע מתי נצטרך להשתמש בו בהסתר. 

שלישית, חשוב לבדוק עד כמה חזק המכשיר, עד כמה הוא יעיל, והאם הוא מאפשר לנו להקליט במשך זמן רב, מבלי שנצטרך לעשות שום דבר. מבלי שנצטרף להחליף קלטת או כל דבר אחר, מבלי שנצטרך ללחוץ על כפתורים שונים. 

ארבע, חשוב לבדוק את כל הנושא של איכות ההקלטה ומניעת רעשים בזמן שאנחנו מבצעים אותה.