תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

מס הכנסה זהו מס אותו משלמים אזרחי המדינה אשר עובדים ועומדים בקריטריונים השונים לתשלום. באמצעות כספי המיסים המשולמים המדינה מתנהלת באופן שוטף ודואגת לצרכי האזרחים בין היתר לתשתיות, בטחון, עזרה לאוכלוסייה מוחלשת ועוד.

באילו מצבים מקבלים החזרים ממס הכנסה?

החזרי מס הכנסה הם החזרים אשר מתבצעים כאשר אדם שילם יותר ממה שהיה צריך. יש לכך סיבות שונות כמו למשל אם אישה לקחה חופשת לידה ללא תשלום, אדם שהיה מובטל במשך תקופה מסוימת, כאשר תורמים לעמותות שונות יש זכאות במס ועוד. החזר מס ניתן לבצע על 6 שנים לאחור. בשורה התחתונה כל אדם אשר שילם יותר מס הכנסה ממה שהיה צריך לשלם בפועל באותה שנת מס יכול לקבל החזר על ההפרשים ששולמו.

מי יכול להגיש בקשה להחזר מס?

כל אדם אשר עובד ומשלם מס הכנסה רשאי להגיש בקשה להחזר מס במידה והוא חושב שמגיע לו החזר. כל אדם עובד, בין אם הוא עובד כשכיר במקום אחד או במספר מקומות במקביל או שהוא עצמאי אשר מגיש דוחות באופן קבוע יכול לקבל החזר במידת הצורך. קראו מידע על איך מגישים בקשה להחזר מס באתר Taxref.

תוך כמה זמן מקבלים את ההחזר?

הגשת הבקשה להחזר צריכה להתבצע בצורה מסודרת על ידי הגשת דוח מסודר אותו אפשר למלא ולהגיש לבד או להיעזר באנשי מקצוע כמו שונים כמו חברות אשר מבצעות את התהליך תמורת אחוז מגובה ההחזר. לאחר הגשת המסמכים השונים הכוללים טופס 106 ממקומות העבודה השונים, דוחות של קרנות פנסיה וקופות גמל, קבלות על תרומות ועוד ובמידה ולא חסרים מסמכים ומדובר על שכירים, מקבלים את ההחזר לרוב עד שנה ממועד הגשת הבקשה כאשר הכסף מועבר ישירות לחשבון הבנק של האדם.