איך תדעו שהחתול שלכם בעייתי

ישנם כמה סימנים שיכולים להעיד על כך שהחתול שלכם בעייתי. בכל בעיה או מצב שלא נראה טוב בעין, בכל מה שקשור לתפקודו של החתול שלכם, חשוב מאוד להבין ממה זה נוצר ואיך בדיוק תוכלו לטפל ולהתמודד בבעיות של החתול שאימצתם מעמותה במרכז.

איך תדעו שהחתול שלכם בעייתי |

האם החתול שלכם יכול להיות חולה? יתכן שקשה לדעת אם שינויים עדינים בחתול שלכם מעידים על בעיה בריאותית. חתולים הם מומחים להסתרת מחלה. בטבע, אינסטינקט זה יכול להגן עליהם מפני טורפים או חתולים אחרים שעלולים להוות איום.

לחתול הבית של היום יש את אותה נטייה להימנע מפגיעות, גם אם האיום הפוטנציאלי היחיד הוא בן בית. אפילו חתולים בבתים נוטים לקבל את האינסטינקט להגנה עצמית.

למה חתול לא מראה שהוא חולה? |

כמה סיבות יש לכך שהחתול אינו מראה את המחלה שלו. יש סיבה נוספת לכך שחתולים ובעלי חיים רבים אחרים נוטים פחות להפגין כאב או מחלה: הם פשוט לא מקיימים קשר רגשי עם אי הנוחות שלהם.

בעלי חיים נוטים לקבל את הכאב או המחלה כרגיל וכמשהו חולף שאין לשים אליו לב וממשיכים הלאה את שגרת חייהם הקופצני והפזיז שהם כה אוהבים. חתולים וחיות אחרות מבינים ויודעים היטב באיזה מצב הם נמצאים.

סימנים לכך שהחתול שלכם חולה |

כשאתם ממש שמים לב שמשהו לא בסדר עם החתול שלכם, יתכן שהוא נמשך זמן רב יותר ממה שאתם חושבים. שימו לב לשינויים עדינים בהתנהגות. התבוננו בהתנהגותו ובשפת הגוף של החתול שלכם.

למדו מה נורמלי לחתולים וכך תדעו מה נורמלי ומה לא אצל החתול שלכם. לעולם אל תתעלם מסימני מחלה ברורים. במקרה של ספק, צרו קשר עם הווטרינר שלכם לקבלת ייעוץ או פשוט הקליקו כאן כדי למצוא וטרינר זמין ומומלץ.

האם הקאות תקינים אצל חתולים? |

הקאות אינם תקינים אצל חתולים. יש אנשים שחושבים שזה בסדר שחתול יקיא כל כמה ימים, אבל זה לא כך. עם זאת, כל דבר אחר מזה מצדיק טיול לווטרינר הקרוב. שלשול עשוי להעיד על דיסקרטיות תזונתית, טפילי מעיים ועוד מגוון בעיות אחרות.