רגישות גבוהה בקרב נשים – למה נשים רגישות יותר מגברים?

אפשרי שאם תעשו סקר בקרב נשים וגברים על השאלה מי יותר רגיש התשובה תהיה מוחצת וברורה. נשים בוודאות יותר רגישות מגברים. אין כל ערעור בשאלה. רבים וטובים לפנינו דנו בעניין מי יותר רגיש ומשמצאו או החליטו שנשים הן יותר רגישות, השאלה הפכה ללמה? למה נשים רגישות יותר מגברים?

רגישות גבוהה בקרב נשים – התשובה לשאלה, למה זה ככה?

כמו שאתם ודאי יודעים, נשים וגברים בהיותם מינים שונים, שונים גם ברמה הביולוגית וההורמונלית שלהם. בכך, הם יגיבו לדברים מסוימים באופן שונה, יתחברו לתחומי עניין שונים וניתן לראות את ההבדל בין המינים עוד משחר הימים. כאשר גברים היו מתוארים כלוחמים קרים ואילו נשים היו מתוארות כאימהיות, רכות עם רגישות גבוהה

אפשר להסתכל על ההבדל של ההיבט הרגשי דרך האינטואיציה הרגשית הגבוהה הקיימת אצל רוב הנשים ואילו אצל גברים הצד הדומיננטי יותר הוא ההיגיון, הרציונל. כמו גם התרבות יוצרת פילוג מאוד ברור בו בנים עושים 'דברים של בנים' ואילו בנות מדברות על רגשות וחוות כל רגש במלואו. 

נשים, מעצם היותן נשים, נוטות להכיל יותר, לקבל יותר ומידת הסלחנות בהן היא גדולה יותר. מנעד ההבנה הרגשי שלהן הוא גבוה עד מאוד ומכאן היכולות הטיפוליות הגבוהות שלהן. נשים רבות נקראות רגישות מדי זאת מפני שהן סופגות את האנרגיות מהסביבה וכל כולן מתמלא בהן. הניסיון הרב שהן צוברות מספיגת האנרגיות מעניקות להן את היכולת להבין סיטואציות בקלות יותר, את הניואנסים הקטנים ולדעת כיצד להגיב לסיטואציה רגשית. 

בשורה התחתונה,

זה לא אומר שגברים לא רגישים. זה גם לא אומר שאין גברים עם אינטליגנציה ריגשית גבוהה משל נשים. עם זאת, לנשים הכוח הרגשי באופן מוכח, גלוי לעין וניתן להענקה בצורת טיפולים רגשיים שונים. 

> קראו על טיפול רגשי באתר עם מעיין ביטון