זוגיות טובה: איך מגיעים למצב הזה?

כשאנחנו צופים בסרטים וסדרות אמריקאיות, הרבה פעמים אנחנו נוטים לגבש תחושה של אי אמון כלפי האופן בו מוצגים זוגות שונים. הרי בסרטים, בסדרות, נהוג להציג זוגות בצורה מושלמת, נהוג להציג זוגיות טובה שאין שום דבר שיערער אותה.

אנחנו יודעים שזה לא בדיוק כך במציאות. זוגות רבים מתמודדים עם משברים לעיתים תכופות, ולא תמיד הם נמצאים בסיטואציה של זוגיות טובה. אך האמת היא, שזה לא חייב להיות כך. אנחנו באמת יכולים למצוא את עצמנו נמצאים בסיטואציה של זוגיות טובה, איכותית, נעימה, לאורך זמן. גם אם יש בה קשיים מסוימים, זה לא אמור להיות משהו שישפיע מהותית על סוג ואיכות הקשר, ובוודאי לא אמור לגרום למשברים ונתק.

לפני שנסביר כיצד מגיעים למצב של זוגיות טובה, צריך לקבל את העובדה שמדובר בתהליך עבודה קשה ולא פשוט. הרי החיים יוצרים לא מעט מבחנים ומכשולים, צריך לדעת כיצד להתמודד איתם וכיצד להתגבר עליהם.

 

כיצד יוצרים זוגיות טובה?

הכלל הבסיסי בכל קשר זוגי הוא תקשורת. אם רוצים לייצר זוגיות טובה, התקשורת בין בני הזוג חייבת להיות פתוחה ונוחה. חייב שיתבצע דיאלוג בין בני הזוג, כל צד חייב להרגיש נוח עם הצד השני ולהיות מסוגל לומר את אשר על ליבו, בלי חשש ובלי להתבייש.

כלל אחר, חשוב לא פחות, ביטחון. כל אחד צריך להרגיש ביטחון עם הצד השני ועם עצמו. הוא צריך להרגיש מספיק בטוח בתוך הקשר ובפרט עם מי שנמצא איתו. רק כך כל אחד ירשה לעצמו לפעול בצורות שונות, מבלי לחשוש לתגובה של הצד השני. כמובן שלשם כך, צריך שיהיה אמון בין הצדדים. בין אם זה ברמה המעשית ובין אם זה ברמה המילולית והרגשית.

 

רוצים לדעת עוד? הכנסו עכשיו – סדנת זוגיות באתר Loveguru.