לשרוף שומנים – מה הדרך הבטוחה ביותר

כמעט כל בן אדם בוגר שיישאל לגבי האם הוא מעוניין לשרוף שומנים – יענה תשובה חיובית. אנשים רבים מנסים לאורך שנים לרזות, או לשרוף שומנים כדי להיות מחוטבים יותר. אימהות אחרי לידה, נערות, הורים, סבים וסבתות, וכמעט כל אחד למעשה מעוניין לרזות או להראות יותר טוב ביחס למבנה גופו. הרצון הבסיסי של כל האנשים הללו הוא לשרוף שומנים או לרדת במשקל. ולכן יש מגוון של דרכים שמספרים לנו עליהן שיאפשרו לנו לשרוף שומנים. 

שיטות ודרכים לשריפת שומנים

כמו בכל דבר בחיים – הדברים הם לא שחור או לבן. אם תשאלו מומחים ודיאטנים או מאמני ספורט מה הדרך הבטוחה ביותר לשרוף שומנים, הרי שתקבלו כל מיני תשובות שהן לא בהכרח זהות. מה גם שמומחה אחד יכול להלל שיטה אחת, ולפסול שיטה אחרת שעליה ימליץ מומחה אחר. 

אחת הדרכים הבטוחות לשרוף שומנים שאין עליה עוררין היא באמצעות תזונה קטוגנית. תורת התזונה הזו מבוססת על אכילה של שומנים, ירקות, לצד צריכה נמוכה מאוד של פחמימות. זה אומנם יכול להישמע מוזר, אבל דווקא אם מקפידים לאכול שומנים במקום פחמימות – מצליחים לשרוף שומנים בגוף.

מה עוד ניתן לעשות

דרכים נוספות תומכות לשריפת שומנים הן לבצע אימוני כוח ואימוני אינטרוולים, לבצע אימוני אירובי מבוססי סיבולת לב ריאה פעמיים בשבוע, לאכול מנת חלבון בחצי השעה שאחרי האימון ולתת לגוף מנוחה. 

חשוב להבין שריפת שומנים היא לא תהליך קצר טווח של שבוע או שבועיים, אלא מדובר בתהליך ארוך ומובנה שחשוב לשמר אותו. אם למשל נקפיד חודש ימים על תזונה קטוגנית, ולאחר מכן נשוב לתזונה לא בריאה – הרי שלא נראה תוצאות, וגם נזיק לגוף.