הקמת פורטלים לעובדים – ככה תשמרו על אחידות ויעילות

עובדים יחד עם המנהלים יכולים להיכנס בכל רגע נתון לפורטל ולהתעדכן במינויים שזה הרגע הצטרפו. מנויים חדשים. זה יכול להיות משרות חדשות שנפתחו בחברה או כל אירוע שאותו נרצה לשתף שהעובדים יכירו או כל נושא שבה ההנהלה תרצה לשתף את עובדיה ומנהליה

כך תשמרו על אחידות ויעילות – הקמת פורטלים

שקיפות ומעורבות יחד עם אמינות היא רק חלק מההיתרונות הגדולים שיש בהקמת פורטלים לעובדים ולמנהלים. מעורבות בכלל נותנת תחושת שייכות רבה לעובד בחברה שעושה לה פורטל כזה והמרוויחים הם כולם. מנהלי העסק וכמובן העובדים, קראו עוד בנושא באתר סטייל.

חלק מפורטל טוב נעוץ בעובדת התוכן שהוא מציג בו. התוכן אמור להיות ממצא וממלא וקולח עם תמונות מושכות שתואמות את העסק ואת רצון בעליו להטמיע בו לפי רצונם וכך גם הכתבות  בו והמלל הנוגע והקריא שבתוכו הנגיש לכל עובד ועובד וכך גדל עושרו של הפורטל והתוכן מה שגורם לעובדים ולמנהלים לעשות שימוש תכוף יותר בפורטל למוסד או בית העסק.

ייחודיות ואותנטיות הפורטל

אחד הדברים הראשונים שנרצה בהקמת פורטל שכזה הוא האותנטיות והייחודיות ששמורים רק לו. שקיפות ההנהלה לפעמים לא הכי רצויה ונוחה לבעלי המוסד והעסק מה שגורם לחברה שכן מחליטה לבצע שקיפות שכזו להיות מדרגה אחת מעל השאר הן מבחינת נראות חיצונית והן מבחינת התייעלות עובדיה וההרגשה שהם מקבלים כאשר משתפים אותם בענייני החברה בצורה הכי גלויה וישרה שאפשר. זהו יתרון משמעותי ביותר לחברה. מ ידע נוסף בלינק https://www.style.co.il/creating-a-customer-membership-club.

נחשוב שרכישת חברה או מידע אישי למנהלים שלרוב חסוי מהעובדים, פתאום מגיע אליהם במרחק נגיעה ובקלות עושה רושם גדול ותחושת שייכות למוסד או לעסק מה שיגרום לכך שהעובדים יתנו את עצמם בצורה שלא היו עושים ברוב המקרים ללא הקמת פורטל שכזה.

שיתוף תוכן יעילות לעסק

פורטלים רבים משתמשים בטכנולוגיות שיעודדו את הקוראים לשיתוף התוכן המוצג בפורטל. זה יכול להיות שיתוף לפייסבוק ולרשתות חברתיות אחרות ויעילות כמו אימיילים למשל. לפעמים הרצון לשתף גורע מקריאת הכתבה עצמה ולכן פורטלים ארגוניים מוצלחים, נמנעים במידת מה מאפשרות לשיתוף התוכן ומצפים מהעובד פשוט להיכנס ולקרוא. כך או כך כולם כאמור מרוויחים.