סוגים שונים של מדיטציות

כאשר מדובר על מדיטציה מדובר על אוסף טכניקות ותרגילים מנטאליים שמטרתם היא להביא את האדם למצבי תודעה של שלווה נפשית, בהירות מחשבתית וכן חדות מנטאלית. לא קל להגדיר מהי מדיטציה שכן היא משפיעה על כל אדם באופן שונה ועבור כל אדם היא משהו אחר. ישנם סוגים שונים של מדיטציה כיום אשר כל אדם יכול לבחור מהם את המדיטציה המתאימה לו ביותר.
מוזמנים לקרוא בהרחבה אודות מדיטציות באתר מרחב מודעות!

כיצד עושים מדיטציה?

על מנת לעשות מדיטציה ישנם כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם: ראשית כל יש להתקדם בהדרגה ולתרגל מדיטציה באמצעות הדרכה נכונה. לא כדאי לבצע כבר בשלב הראשוני מדיטציה ארוכת טווח, רצוי להגדיל את טווח הזמן מפעם לפעם על מנת להצליח להתרכז. רצוי מאוד לדעת שלא חייבים להיות מושלמים במדיטציה על מנת להשיג את המטרות האישיות שלכם ולכן, הימנעו מביקורת אישית או תחושת תחרות. שבו בנוח וזקוף והקפידו לבצע את המדיטציה רק בסביבה שקטה שתאפשר לכם להתרכז.

סוגי מדיטציות

כאמור, ניתן למצוא כיום כמה סוגי מדיטציות שכל אדם יכול לבחור מהם את המדיטציה המתאימה לו ביותר כגון:

  1. מדיטציה בדמיון מודרך
  2. מדיטציה בסגנון אימון כNLP. מדובר על מדיטציה שהיא סוג של דמיון מודרך אך שונה בטכניקת העבודה שלה. 
  3. מדיטציה לפיתוח הריכוז- מדובר על מדיטציה שבה אין דיבור או מסרים. במדיטציה זאת יש להתמקד רק באובייקט אחד וזאת בכדי לנקות את המחשבות.
  4. מדיטציית ריכוז באובייקט תחושתי- מדובר על מדיטציה אשר בה מתמקדים בנשימה. מדובר על המדיטציה הפופולארית והנבחרת ביותר כיום.

מבין המגוון המוצע כיום בתחום מדיטציות, כל אדם יכול לבחור בדיוק את המדיטציה המתאימה לו לצורך השגת מטרותיו ולבצע אותה באופן שוטף בחיי היומיום שלו.
בקרו באתר של פריידי מרגלית כדי לקרוא בהרחבה על סוגי מדיטציות.