טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – מי צריך את זה?

אנשים רבים מגיבים לצמד המילים "רופא שיניים" בפחד או חרדה קלה, בעיקר בגלל המחשבה או הזיכרון של טיפול שיניים כואב. למרות שטיפולי שיניים המבוצעים במרפאת שיניים בחיפה איכותית אינם כואבים ברוב המקרים, הכאב הכרוך בבעיות כמו עששת או שן המצריכה טיפול שורש – משאירים זיכרון מר ולא נעים המושלך אל טיפול השיניים.

ישנם מקרים בהם מטופלים חוששים להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים בזמן כאב שיניים מטריד, ומעדיפים להסתפק בנטילת משככי כאבים במקום ללכת להיבדק. חשוב להבין כי מניעה של טיפול ואבחון שיניים מתאים עשוי להחריף את הבעיה, עד כדי אובדן של השן ולכן מומלץ להגיע ולהיבדק בהקדם בכל כאב או חשש של בעיה בשיניים.

הודות להתפתחות תחום רפואת השיניים, אנשים החוששים מביקור אצל רופא השיניים יכולים לעשות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה.

מהם היתרונות של טיפולי שיניים בהרדמה כללית 

טיפולי שיניים המבוצעים תחת הרדמה כללית מוכרחים להיעשות על ידי רופא מרדים מומחה, ומשום כך יש לבחור מרפאת שיניים מקצועית המתמחה גם בטיפולים מסוג זה. הרדמה כללית הינה הליך בו מטופל נמצא בתת הכרה ולכן אינו יכול לחוש דברים, להגיב או לנשום. זהו הליך המבוצע במהלך ניתוחים כירורגיים שונים, וכיום גם ניתן למצוא אותו במרפאות שיניים מקצועיות.
עדיין חוששים?
כנסו לאתר של ד"ר אלדד בן אלעזר ותקראו בהרחבה אודות ההרדמה המבוצעת במהלך הטיפול.

היתרון המשמעותי של טיפול שיניים בהרדמה כללית הוא שהמטופל אינו חש דבר במהלך הטיפול, כך שהוא אינו צריך לחשוש מהרגשת כאב או אי נעימות לאורך טיפול השיניים בין אם מדובר ל טיפול פשוט או מורכב. הודות לחוסר התחושה של המטופל, הוא לא ימנע מלהגיע לטיפול או ביקורת במידת הצורך וכך יחסוך טיפולי שיניים מורכבים ויקרים יותר.

למי הטיפולים מיועדים והאם קיים סיכון

טיפולי השיניים המבוצעים תחת הרדמה מלאה אינם מיועדים לכל אחד, כיוון שמדובר על מצב בו המטופל אינו נושם בכוחות עצמו ואינו נמצא בהכרה ולכן קיים סיכון בהליך זה. הטיפול בהרדמה מומלץ עבור אנשים הסובלים מחרדות מביקור אצל רופא השיניים, או עבור אלו שתרופות הרגעה אינן משפיעות עליהם.