איך בוחרים תאורה לחדר ילדים?

חדר הילדים הוא המעוז של הילד. אם החדר מרוהט היטב, הוא מרווח והוא מעוצב היטב, הילד ייהנה לשהות בחדרו, להכין שם את שיעורי הבית, לארח חברים ובקיצור להיות שם.

חשוב לדעת כי התאורה היא אחד הדברים שיש לתת עליו את הדעת יותר מכל דבר אחר, תשאלו את המומחים של הוםלד תאורה. כי התאורה היא זו שמשלימה את כל מה שיש לנו בחדר והיא זו שיוצרת את התחושה ואת האווירה בחדר.

בוחרים את התאורה לחדר הילדים

כאשר אתם באים לבחור את התאורה בחדר הילדים, אתם חייבים לשים לב לכמה וכמה נקודות חשובות.

  • התאמה של התאורה לחלל – התאורה אמורה להתאים לחלל. ברור כי יש להתחשב בגודל החדר ועל פי זה לקבוע את הכמות של גופי התאורה. אם מדובר בחדר קטן, ברור כי אין צורך להעמיס יותר מידי ואפשר בהחלט להסתפק בגוף תאורה מרכזי אחד. אך אם החלל הוא גדול, אי אפשרי יהיה להסתפק בגוף התאורה המרכזי כי הוא לא ממש יצליח להאיר את כל הפינות של החדר. כך לדוגמא אם יש לכם ארון בגדים הממוקם בפינת החדר, יהיה עליכם לחשוב על גוף תאורה סמוך לארון שאר יאיר את תוכנו של הארון ויקל עליכם את ההתמצאות בו.
  • התאמה של התאורה לכל שעה ביממה – חשוב לזכור כי חדר הילדים הוא חדר שאמור לשמש את הילד לכל שעות היממה. שלא כמו המטבח או הסלון שאינם נמצאים בשימוש גם בלילה. על כן חשוב לדאוג כי תהיה גם תאורה עמומה אשר בה אפשר יהיה לעשות שימוש לקראת הערב כאשר נרצה להכניס את החדר למצב של רגיעה ושינה. יש היום גופי תאורה (ראו בלינק) אשר בהם אפשר להחליף את מצב העוצמה של התאורה. מאור עוצמתי וחזק לאור צהבהב ועמום מעט. כאשר מדובר בחדר ילדים עשוי גוף התאורה הזה להוות פתרון מעולה וכדאי לתת את הדעת על האפשרות הזו.
  • בחירת גופי תאורה מתאימים לעולם הילד– ישנם אהילים מיוחדים וגופי תאורה בצורת נעימות וחמודות העשויות להתאים לעולם הילד. כדאי לבחור אהיל מעניין או גוף תאורה בצורה מיוחדת שתתאים לחדר הילדים.