סדנת נגרות לילדים, מאיזה גיל אפשר להתחיל?

ילדים נמשכים לברגים, מסמרים ופטישים. לא תמיד זה בטיחותי והתחביב הזה עלול להיות הרה אסון. אבל אפשר גם למצוא את הדרך לנווט את התחביב למקום טוב ומועיל. וכך לחזק בילד את היכולות האישיות ואת הביטחון בכוחות של עצמו. כיצד? באמצעות סדנת נגרות ייעודית לילדים.

מהי סדנת נגרות לילדים?

סדנת נגרות לילדים זו סדנה שקהל היעד שלה הוא כמובן ילדים. בסדנאות אלו מייצרים לרוב פריטים קטנים יחסית, בהתאם ליכולות של הילדים ולרמה שלהם. במהלך הסדנה יתייחס הצוות או המדריך לילדים בצורה נאותה מתוך גישה דידקטית ורצון להנחיל לילדים את ההבנה הנדרשת ואת הכללים הבסיסיים בתחום הנגרות. ילדים שעברו סדנה כזו עשויים לפתח את התחום ולחבב אותו מאוד, וכן להמשיך לפתח את עצמם באופן עצמי ללא עזרה חיצונית.

לאיזה גיל זה מתאים?

נגרות או חידוש רהיטים מעץ הוא תחום שעשוי להתאים לילדים מגיל צעיר מאוד. החל מהשלב בו הפעוט יכול להחזיק בידיו מברג ולסובב אותו בזווית נכונה הוא בעצם מסוגל להתקדם הלאה וללמוד קורס נגרות לילדים. אבל היות ומדובר על שלב בוסרי למדי בו הילד צריך להתאמן ולשפר את המיומנות הבסיסית שלו, לא יומלץ על רישום לסדנה בשלב זה. אלא כדאי יהיה לאפשר לילד להתנסות בבית ולהציע בפניו כלים וקרשים בגדלים שונים. לאחר תקופת מה של התעסקות ורכישת יכולות הצעד הבא המומלץ יהיה רישום לסדנת נגרות לילדים.

הגיל שמתאים להתחיל בו

מרבית הילדים יוכלו להתחיל להשתתף בסדנת נגרות בסיסית בסביבות גיל 7. אם כי ניתן למצוא סדנאות  ייעודיות שפונות לקהל יעד צעיר יותר. כמובן שככל שגיל הילדים בסדנה יהיה גבוה יותר, גם הרמה של השיעורים יותאם כיאות. גם בני נוער יוכלו ליהנות עד מאוד מסדנת נגרות מוצלחת שתציע בפניהם אתגר מתאים לרמה וליכולות שלהם.

הבנה, בניה והתנסות

נגרות הוא תחום שדורש שילוב של מספר כישורים. השלב הראשון הוא הבנה ויכולת לקלוט את שיטות ההבנה. בשלב הבא צריך הילד ללמוד את תהליכי הבניה וההרכבה ותוך כדי התנסות הוא לומד את העבודה ומפנים את הטכניקות.