האם כדאי לקחת שיעורי איגרוף להגנה עצמית?

מחקרים רבים שנערכו בתחום האיגרוף הוכיחו כי מלבד השיפור בקואורדינציה, בכושר ובתנועתיות, מדובר באחד מענפי הספורט היעילים יותר אשר מוביל לפיתוח קוגניטיבי ופיזיולוגי משמעותי. בנוסף לכך, אימון ממושך ותרגול נכון של שיטות איגרוף שונות תורמים לפיתוח של חשיבה אסטרטגית וטקטית יעילה.

הגנה עצמית = כוח מול תוקפים

כאשר אדם יודע איך להגן על עצמו ובאילו צעדים עליו לנקוט על מנת שלא להיפגע, זה נותן לו כוח מול תוקפים פוטנציאליים אשר עלולים להפתיע אותו בתקיפה פתאומית. נקיטת פעולות שמטרתן היא רק הגנה עצמית בעת תקיפה מתקבלת כטענה חוקית גם במקרה בו התוקף נפגע בצורה כזו או אחרת, מכיוון ש'הקם להורגך השכם להורגו'. או במילים אחרות, אם באים לתקוף אותך, תקוף בחזרה.

הגנה עצמית – האם לומדים את זה?

בוודאי עולה לכם השאלה – 'מה אם איני יודע להגן על עצמי?' 'האם יש מה לעשות במקרים כאלה?' אז ככה, סביר להניח כי לא כל אדם ניחן בשליטה עצמית טובה אשר מסייעת לו להתמודד כראוי עם תוקפים, על כן קיימים קורסים מיוחדים ושיעורים בהגנה עצמית שמטרתם ללמד אנשים תרגילים שונים בהגנה עצמית כאשר אלה אמורים לסייע להם בעת צרה. בקורסים מתרגלים סוגי תקיפות שונים ולומדים מה היא התגובה המתאימה שיש להגיב במצבים שונים.

שיעורי איגרוף להגנה עצמית – למה זה כדאי?

כמו שאמרנו, הגנה עצמית היא הנשק הטוב ביותר נגד תוקפים פתאומיים ואחד מהאפשרויות להגנה עצמית היא על ידי איגרוף. איגרוף היא שיטה שאינה מצריכה שימוש בכלים נוספים מלבד בידיים ובאגרופים. בכל שיעורי איגרוף להגנה עצמית ילמדו אתכם כיצד להשתמש באגרופי הידיים על מנת להילחם בדרך האופציונאלית ביותר אשר תסייע לכם לנצח את התוקפים בצורה יעילה ומהירה.