התמודדות עם פוסט טראומה – איך עושים את זה?

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם, מסיבות כאלה ואחרות, מתמודדים עם מצבים של פוסט טראומה. מדובר על מצב נפשי שמושפע מאירוע מסוים שהתרחש בעבר ומשפיע לא רק על ההיבט הנפשי אלא גם על היבטים נוספים שלהם, כולל דברים שגרתיים למדי במהלך היום יום. 

למשל, אנשים שחוו מלחמות או מבצעים צבאיים, ייתכן ויחזרו מהם לחיים שגרתיים ואחרי שנים יגלו שהם מתמודדים עם פוסט טראומה שבאה לידי ביטוי, בין היתר, בכך שהם לא יכולים לישון בחושך, לא יכולים לשמוע רעשים מסוימים ואפילו מתקשים בקיום יחסים חברתיים, זוגיות ואפילו בקיום יחסי מין עם בנות הזוג שלהן. בין אם זה בהיבט הפיזי של הפעולה ובין אם זה בהיבטים אחרים שיכולים להשפיע. 

התמודדות עם פוסט טראומה דורשת הרבה מאוד כוח נפשי, הרבה מאוד מאמץ ומשאבים, היא מחייבת גם לא התבוננות על דברים פנימיים שיכולים להשפיע בצורה כזו או אחרת על ההתנהלות היומיומית. 

איך עושים את זה נכון?

בשביל להתמודד עם פוסט טראומה, אנחנו צריכים לפנות אל גורם מקצועי שמוסמך לטפל בתופעה שכזו. לשם כך, יש לפנות למישהו שיכול לעזור, בין אם זה בפוסט טראומה, בין אם זה בהשפעות שלו, וכן הוא צריך להכיר את הנסיבות מהן הוא נוצר. 

יניר טל פסיכותרפיסט משתף מניסיונו כי חשוב להבהיר עוד נקודה והיא, פוסט טראומה היא התמודדות ארוכה. היא יכולה להימשך במשך שנים רבות, לכן חשוב מאוד להיות מוכנים להשקיע בתהליך, ולא לוותר גם אם נדמה שמדובר בתהליך קשה. בסופו של דבר, אם לא מוותרים אז אפשר לשנות באופן מהותי את שגרת החיים. 

אפשר כמובן שההתמודדות תלווה בשימוש באמצעים שונים, על פי הוראות המטפלים, למשך תקופת זמן מסוימת.

עגילי זהב – התכשיט הקלאסי שכל אישה צריכה

בין כל התכשיטים שאישה צריכה בתיבת התכשיטים שלה אנחנו מוצאים כאלה שהם אופנתיים וטרנדיים לתקופה קצרה וכאלה שהם קלאסיים. תכשיט קלאסי הוא תכשיט שיכול להיות העיצוב מודרני או תוסס, סולידי ומאופק או בעל קווים נועזים, ובלבד שיהיה מעוצב בצורה איכותית ומוקפדת כדי שיישאר רלוונטי ועדכני גם לאחר שנים. זהו תכשיט כמו עגילי זהב שבוחרים בגלל הנצחיות שלהם, האפשרות לענדו אותם גם באירוע מיוחד כמו חתונה משפחתית וגם באירוע חשוב ורשמי והוא ייראה תמיד נכון לאותה הזדמנות ויוסיף המון לייצוגיות שלך. על עגילי זהב לא מתפשרים בעיצוב וככל שתמצאי את העיצוב שמתאים לך ולכל מצב רוח כך זכית להוסיף תכשיט לשנים רבות לתיבת התכשיטים שלך.

עיצובים שונים ומגוונים

כשאת בוחרת עגילי זהב שימי לב לעיצובים השונים שמוצעים לך כדי לבחור את זה שידבר אלייך לא רק היום אלא בכלל. האם את אוהבת עגילי זהב משובצים אבנים וזרקונים מקסימים שמוסיפים חן ועניין לעגיל? האם את מעדיפה עגילי זהב שאין להם תוספות שונות אלא הם עומדים בזכות עצמם ובזכות העיצוב המרהיב שלהם? יש עגילים שיש להם תליונים ויש עגילים שהם צמודים לתנוך האוזן וכדאי מאוד לבחור עגיל שגם יתאים למבנה הפנים שלך ויחמיא להם, משום שיש חוקים גאם כאן.

בחרי עגילים לפי מבנה הפנים והאירוע

בבחירת עגילים יש חוקים שונים, מלבד האירועים שמתאימים לכך. עגילי זהב ארוכים שמשתלשלים מהאוזן מתאימים בעיקר לנשים גבוהות ובעלות צוואר ארוך והם מחמיאים להן. עגילים צמודים לאוזן מתאימים למראה האלגנטי ולהופעה רשמית ומכובדת ולכן רצוי להחזיק לפחות זוג כזה של עגילים כדי להתאים אותם לאירוע כזה. חשבי על הבגדים שאת מתאימה להם ולפי זה תדעי אם להסיט את תשומת הלב לזוהר של עגילי זהב מעוצבים ומשובצים באבנים רבות או לבחור עגילי זהב סולידיים יותר באותה הזדמנות.

ג׳ינסים לנשים – אילו גזרות קיימות

אם את אוהבת ג'ינסים, ברור מדוע מידי פעם את תוהה באיזו גזרה של ג'ינס תרצי לבחור. האם הכול יכול להתאים לך? התשובה היא כמובן לא.

לבחור בין מגוון רחב כל כך של גזרות ג'ינסים שונות זה לא עניין פשוט. בנוסף, זה גם ברור שמדובר על עניין מאוד אישי, כי לכל אחת יכולות להתאים גזרות שונות, כך שצריך לבדוק את הדברים לעומק.

למשל, האם את מעדיפה ג'ינסים לנשים בגזרה כמה שיותר גבוהה? או שאולי למבנה הגוף שלך דווקא ג'ינס נמוך יותר יוכל להתאים?

רחב או צמוד?

עוד שאלה שכדאי לך לתת עליה את הדעת לפני שאת רוצה לבחור את הג'ינס הנכון לך, זו השאלה האם את מעדיפה אופציה של ג'ינס כמה שיותר רחב או כמה שיותר צמוד? זה מאוד תלוי גם בשאלה לאן את מתכוונת ללכת עם הג'ינס הזה.

כמובן שאם את מחפשת ג'ינס שיהיה אלגנטי יותר לאירוע, הרי שעדיף יהיה לבחור באופציה הצמודה כמעט תמיד. מצד שני, אם את מחפשת ג'ינס לחיי היומיום, יכול להיות שגם משהו רחב ופשוט יותר יוכל לעשות את העבודה.

לכן המסקנה ברורה: לכל אישה יכולים להתאים ג'ינסים אחרים וחשוב להכיר תחילה את האופציות הקיימות. 

באיזה צבע תרצי את הג'ינס החדש שלך?

בחיפוש אחר ג'ינס שיהיה לך כמה שיותר יפה, כדאי שתחשבי גם על השאלה באיזה צבע את רוצה אותו. האם את מעדיפה ג'ינס בצבע מסורתי כחול? או שאולי את מחפשת ג'ינס שחור, לבן או בכל צבע אחר?

יש היום מגוון אדיר של אפשרויות לא רק מבחינת הגזרות אלא גם מבחינת הצבעים. לכן כדאי שתשקיעי מחשבה בעניין הזה כדי שתדעי לומר בדיוק מה את מחפשת.

> למידע נוסף וצפייה בקטלוג היכנסי אל אתר Lee Jeans!

שלילת רישיון

לא קל להתמודד לבד עם פסילת רישיון ולכן, יש מה לעשות כדי להתמודד עם המכה. הדרך הטובה ביותר, היא לחפש עורך דין שמטפל בשלילת רישיון. אז הכל טוב ויפה אבל איך מוצאים את העו"ד המתאים ביותר?

שלילת רישיון

אם יש משהו שיכול לתקוע את החיים באופן לא הכי נוח, הרי שזו תהיה פסילת הרישיון שלכם. מכל סיבה שלא תהיה, אם פסלו לכם את הרישיון, לא תוכלו להמשיך לנסוע עם הרכב האישי שלכם בזמן שלילת הרישיון ולכן, כדאי לחפש עורך דין המטפל בתחום שלילת רישיון באופן מקצועי.

כיצד לבחור עורך דין תעבורה

השלב הראשון בתהליך בחירת עורך הדין המתאים, אם כן, הוא שלב המחקר. באופן אידיאלי, אתם רוצים להתחיל עם שמות של כמה עורכי דין, וכמו ברכישת רוב השירותים האחרים, הפניות אישיות הן לרוב המקום הטוב ביותר להתחיל בו. 

התחילו להרכיב את הרשימה שלכם על ידי בקשת המלצות מחברים, שכנים ושותפים עסקיים כמו גם מבני משפחה קרובים שיעזרו לכם למצוא את עורך הדין המתאים ביותר לטיפול בבעיית התעבורה שלכם.

איך תדעו אם עורך הדין שלכם טוב?

לאחר שהרכבתם רשימה של עורכי דין פוטנציאליים, תוכלו להתחיל בהליך ההערכה. רוב עורכי הדין, מציעים ייעוץ ראשוני חינם, וכצרכן מושכל, כדאי לנצל אותם במלואם.

היו מוכנים עם רשימת שאלות כתובה, ורשמו הערות במהלך הייעוץ, כדי שתוכלו בהמשך להשוות בין עורכי הדין ברשימה שלכם.

עלות עו"ד

שכירת עורכי דין תעבורה אינם זולים, אך גם לא יקרים כמו עורכי הדין הפליליים. כך או כך, תצטרכו לשאול כל עו"ד תעבורה על שכר טרחתו ואין יתבצע התשלום. שאלות אלו ייקלו על תהליך חיפוש העו"ד שלכם.

יאכטות יוקרה – איך אפשר להשתמש בהן

הרבה פעמים אנחנו נתקלים במציאות או דרך כלי תקשורת שונים, בין אם זה בסרטים, סדרות, תוכניות טלוויזיה, תמונות וסיפורים, ביאכטות יוקרה המשרתות קהלים שונים. לרוב, אותן יאכטות ישרתו בעיקר בעלי הון ובני משפחותיהם שיכולים להרשות לעצמם להחזיק את היאכטה ולהשתמש בה באופן קבוע. 

אך האמת היא, שגם אנחנו יכולים ליהנות מהחוויה, לא באופן קבוע בהכרח, אלא בשביל לשכור את היאכטה וליהנות ממה במשך זמן מה. אנחנו יכולים לעשות זאת, למשל, לצורך ארגון מסיבה, ארוחה, או כל דבר אחר על פי הבחירה שלנו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לחפש חברה שיכולה להשכיר לנו יאכטת יוקרה וכמובן לבדוק על פי התנאים והצרכים שלנו, איזו יאכטה יכולה להתאים לנו. 

לפני כן, עלינו לדעת לשם מה אנחנו יכולים ורוצים להשתמש ביאכטות יוקרה. כלומר, אנחנו צריכים לראות אם זה בכלל מתאים למה שאנו מחפשים. זאת על מנת שאנחנו לא נשכור יאכטה לחינם, והיא לא תתאים לצרכים שלנו. 

לשם מה נרצה לשכור יאכטה

אפשר לחלק את התשובה לשאלה זו למספר רבדים. ראשית, אנחנו יכולים לשכור יאכטה לצורך אירוע משפחתי או חברי. למשל, אם אנחנו רוצים לערוך יום הולדת, יום נישואים, מסיבת אירוסין או כל אירוע אחר, אזי שאנחנו יכולים לשכור יאכטה שתהיה מסוגלת להכיל את כל האורחים שאמורים להגיע לאירוע ולבלות איתנו. 

שנית, אנחנו יכולים לחשוב על אפשרות של השכרת יאכטות באילת לצורך אירוע זוגי אינטימי. בין אם זה אומר דייט סטנדרטי, הצעת נישואין, יום נישואין ועוד. אנחנו יכולים לשכור יאכטה יוקרתית ולצאת לשייט. 

שלישית, אפשר להשתמש ביאכטה לצרכים מקצועיים, החל מיום כיף לעובדים וכלה בפגישות עסקיות עם גורמים שונים שאנחנו רוצים להרשים אותם בצורה כזו.

מארזים מתוקים טבעוניים

חשוב לכם לשמח את החברים הכי טובים שלכם שנולד להם זה עתה תינוק? או שאולי תרצו לשלוח להורים שלכם משהו מפנק וטעים? כדאי שתדעו: האפשרות של מארזים מתוקים טבעוניים זוכה בשנים האחרונות להצלחה מסחררת. לכן ברור מדוע, גם במקרה של האנשים הקרובים לכם, מארזים כאלה יתקבלו בברכה. 

חשוב לברר מה יש בפנים

לא אחת קורה שאנשים בוחרים לקנות מארזים מתוקים טבעוניים אך הם לא טורחים לבדוק מה יש בפנים. חשוב להבין: מה שיש בתוך המארז זה הדבר חשוב ביותר, ולא רק השאלה איך הוא ארוז ואיך הוא נראה. חשוב לברר איפה יוצרו המוצרים הטבעוניים וחשוב לברר עד כמה הם מגוונים. למשל, האם מדובר על מארז שיש בו ריבות מסוגים שונים? ממרחים מתוקים וטבעוניים ואולי גם סילאן? 

כמה משלמים היום על מארזים כאלה? 

זה לא משנה למי אתם חושבים לקנות מארזים מתוקים טבעוניים, כי מה שבטוח זה שתרצו להבין מראש כמה זה יכול לעלות לכם. כולנו רוצים לשמח ולרגש את האנשים היקרים לנו, אך נרצה לעשות זאת במחירים שנוכל לעמוד בהם. לכן חשוב לברר גם את העניין הזה מראש ואפילו להשוות מחירים, כי למה לשלם ביוקר? 

האם אפשר לקנות מארזים כאלה בלי לצאת מהבית? 

אתם מחפשים מארזים מתוקים טבעוניים, רוצים להקפיד על איכות טובה אך לא רוצים להשקיע בכך זמן יקר? כדאי לדעת: היום אתם יכולים להזמין מארזים כאלה בקלות גם אונליין באתר של משק לין. כדאי שתנסו את זה, כי תוכלו לשלוח כל מארז שאתם קונים לכל כתובת שתרצו, והכול בקלות ובנוחות. בנוסף, המחירים באינטרנט לא פעם כוללים גם מבצעים נהדרים שחבל לפספס, אז למה שתשלמו יותר ממה שצריך על מתנה מפנקת שכזו?

מיניות בזוגיות – כיצד משפרים את המצב?

כשאנחנו נמצאים בזוגיות ארוכה, אנחנו פעמים רבות שוכחים להיות מיניים וסקסיים. בישראל ובעולם יש לא מעט זוגות ששיגרת עבודה, לימודים או גידול הילדים – גורמת להם לעשות קצת פחות בנוגע לשיפור המיניות שלהם. בדרך רבים גם ישכחו לטפח את המיניות אצל בן או בת הזוג. 

אבל מצב זה יכול להשתנות בעיקר אם תקבעו לעצמכם שגרה של רומנטיקה, הגברת המיניות וקיום יחסים באופן קבוע. אז זה נכון, כולנו יודעים שלעיתים עובר זמן רב עד שאנחנו פוגשים את בן או בת הזוג באופן מיני או בצורה שאינה כוללת את ניהול משק הבית, לכן חשוב לפלפל את היחסים ולהגביר את המגע הפיזי. 

בקרו בפורטל מיניות למידע נוסף >>>

אבל כיצד עושים זאת? 

בתחילה חשוב לא לשכוח את עצמכם ואת בני הזוג ואת טיפוח הגוף. כדאי להשקיע בהלבשה תחתונה סקסית, בניקיון הגוף, אפשר ללמוד יותר על עיסויים בסגנון טנטרי, או לקנות משחקי קופסה ואביזרי מין שיכולים להגדיל את התשוקה ולשעשע את שניכם. 

בין היתר כדאי לעשות נוהל של דייט פעם בשבוע או פגישה מינית לפחות פעמיים בחודש. מומחים במיניות ממליצים לקרוא קצת יותר על מיניות, לראות יחד סרטונים סקסיים, לפנק אחד את השני ואחד את השנייה באמבטיה נעימה, להחמיא לגוף ולעבוד על הקשר הזוגי. 

כיום באמצעות מאמרים, סרטונים וגם באמצעות מטפלים זוגיים או מעסים טנטרים – אפשר ללמוד את תורת הטנטרה, להבין יותר על המיניות שלכם, לדעת כיצד להחזיר את התשוקה אל הקשר הזוגי, ולהרגיש כאילו אתם מתחילים מחדש. 

אז אם אנו מקיימים קשר חשוב עם האיש או האישה שלכם – כדאי למצות אותו מבחינה מינית, ולעשות הכול כדי שמערכת היחסים תהיה תוססת ומלאת תשוקה. 

צימרים כפריים בצפון

יציאה לחופשה היא הדרך הטובה ביותר לנקות את הראש, לצאת מהשגרה ולטעון מצברים נפשיים חדשים ללחצי ושגרת היומיום הקבועים שמלווים אותנו תמיד. אם תמיד יצאתם לחופשה זוגית או משפחתית בבית מלון מפנק, כדאי שתכירו את האפשרות להעביר חופשה נעימה, שקטה ופרטית בצימר כפרי המוקף טבע סביבו. צימרים כפריים בצפון הפכו להיות בין מקומות האירוח האהובים ביותר על הישראלים, ובשורות הבאות תוכלו לגלות למה חופשה כזו תוכל להתאים גם לכם.

צימרים כפריים – מה זה אומר?

כשמדברים על צימר כפרי בצפון, הכוונה היא לחדר נופש שיש בו אווירה אינטימית והוא מעוצב בסגנון כפרי. נוסף לעיצוב המלאכותי של חדר הנופש הזה, המיקום שלו מוסיף לחוויה הכפרית כיוון שצימרים כאלו תמיד נמצאים באזורים מבודדים בלב הטבע, עם המון צמחיה שמקיפה אותם.

היתרון המרכזי שיש בצימרים כפריים בצפון הוא לא רק במיקום הפסטורלי ביותר בארץ, אלא באפשרות להנאה מחופשה עם פרטיות מלאה ללא צורך בלהיתקל באנשים ונופשים אחרים, זאת מכיוון שהצימר כולל מתחם מרווח ופרטי המיועד רק לזוג/משפחה שהגיעו לחופשה.

איך תוכלו למצוא צימרים כפריים בצפון?

כיום הודות לנפלאות הטכנולוגיה הדיגיטלית, אפשר למצוא בקלות מקומות אירוח ולינה באזור הצפון (ובכל מקום בארץ) באמצעות חיפוש מהיר ופשוט באינטרנט. כדי למצוא צימרים כפריים בצפון, היעזרו באתרי צימרים מובילים ומקיפים המציעים מגוון אפשרויות ומקומות אירוח, כאשר מיקוד הבחירה שלכם ייעשה באמצעות כלי הסינון הקיימים באתר – מבחינת אזור גיאוגרפי מבוקש, סוג הצימר, הגודל שלו, האבזור שיש בו וכו'.

כיצד לבחור את הצימר המושלם לחופשה שלכם?

כדי למצוא את הצימר המתאים, היעזרו תמיד באתרי צימרים הכוללים תמונות של מקומות האירוח שימחישו לכם את החוויה. בנוסף, קראו חוות דעת והמלצות של אנשים אחרים שסגרו חופשה בצימרים שמצאו חן בעיניכם, כך שתוכלו לקבל החלטה טובה יותר.

>ספונטניים? הקליקו על הקישור והזמינו לכם צימר מתוך מגוון רחב של צימרים בצפון לסופ"ש הקרוב

קורס קיץ לנוער

תיאטרון הוא אומנות של דמיון. בניגוד לריאליזם של טלוויזיה או סרטים, תיאטרון דורש תושייה וגמישות מסוג אחר. יש הרבה מה ללמוד בקורס קיץ לנוער ועל האפשרויות שיש בקורס כזה, נרצה להביא בפניכם במאמר זה.

קורס קיץ לנוער 

תלמידים שמתנסים בחינוך לתיאטרון בכל גיל בזמן קורס קיץ לנוער, מראים ציוני מבחנים סטנדרטיים גבוהים יותר, שיפור בהבנת הנקרא, נוכחות טובה יותר, ריכוז גבוה יותר ומוטיבציה מוגברת ללמוד. שליטה בשפה ואוצר מילים מורחב, נובעים גם מצפייה בתיאטרון.

בונה הערכה עצמית 

תיאטרון, יכול לבנות את הביטחון העצמי של הילד וזה יכול להוביל לגילוי עצמי נכון. היתרונות שיש בקורס קיץ לנוער של בימת הנוער הם גדולים מאוד וכל ילד חייב לעבור את הקורס הזה כדי להביא את עצמו יותר החוצה ולהפחת לקהל ולצופים.

משפר מיומנויות שיתופיות 

תיאטרון הוא צורת אמנות שיתופית מטבעה. צריך צוות של סופרים, חברה של שחקנים, כושר המצאה של מעצבים וצוות טוב, כדי לספר סיפור על הבמה.

המדע מראה שילדים העוסקים בתיאטרון, הם מתקשרים טובים יותר, מה שמוביל לעבודת צוות חזקה יותר. הנתונים גם מראים שילדים המעורבים בדרמה, משתפים פעולה יותר מבני גילם שלא נחשפו אליה.

משפר מיומנויות ניהול זמן 

ילדים המשתתפים בתיאטרון, לומדים לתקצב זמן לקראת מטרה ארוכת טווח. כולם עובדים לקראת ערב הפתיחה של המופע – ויש כל כך הרבה דברים שצריך לעשות לפני כן.

ראשית לומדים שורות ושירים. ואז הילדים משנן אותם. אחר כך לומדים חסימה (תנועה בסצנות) וכוריאוגרפיה (תנועה וריקוד בשיר). לאחר מכן, מוסיפים את התזמורת. אח"כ מוסיפים תחפושות ותפאורה ואורות ומיקרופונים. את כל אלה, תוכלו ללמוד בקורס קיץ לנוער ברמות הגבוהות ביותר שיש כיום.

החשיבות באיטום קירות ברגע המיידי שזה קורה

איטום לבתים פרטיים ובעצם, לכל מבנה בו שוהים אנשים הוא רב חשיבות. חדירת מים ואפילו לחות פוגעת בקירות ומעלה עובש. בנוסף, משבשת את מהלך החיים. חדירות מים עלולות להיווצר בנקודות שונות במבנה כולל דרך קירות חיצוניים. הטיפול בהם משתנה ממקום למקום וחייב להיות מידי. טיפול בקירות חיצוניים יכול להיעשות גם באמצעות חברת סנפלינג. שירות זה עדיף על שירות המבוסס  על הקמת פיגומים בגלל המחיר הזול יותר ומהירות הביצוע. התוצאות תהיינה דומות בשני המקרים. חברת סנפלינג מבצעת בנוסף, שיקום מבנים בקירות החיצונים, צביעה, תיקוני אינסטלציה ועוד, כך שניתן לשלב עבודות נוספות אלו לפי הצורך.

חומרי איטום שונים

איטום לקירות אנכיים יכול להיעשות בשתי דרכים עיקריות. האחת היא על די התזת חומרים והשנייה היא מריחתם. ניתן למצוא מגוון חומרים בהרכבים מגוונים. כך על בסיס ביטומני, פוליאוריטני, אקרילי וצמנטי. המומחים יודעים לבחור את החומר המתאים ביותר לכל סיטואציה. איטום סביב אדני חלונות ייעשה, לרוב, במריחה ואילו על קירות – בהתזה. קיימים חומרים שקופים אותם ניתן להתיז על אריחים, קירות צבועים ועוד. הם אינם פוגעים במראה הקיר.

הזצחמן שירותי איטום קירות חיצוניים>>>

תכנון וביצוע

עבודת סנפלינג יש לתכנן היטב ולבצע עם מנגנוני בטיחות מגוונים – לעובדים עצמם ולדיירים ועוברי האורח במקום. מנהלי העבודה יקשרו את החבלים לעוגנים קיימים בבניין או לאחרים אותם הם מתקינים. ציוד העבודה יכלול אביזרי בטיחות כלליים ואישיים. אזור העבודה יסומן במטרה למנוע כניסת אנשים העלולים להיפגע מחפצים נופלים. לחברה קיימים רישיונות, אישורים והסמכות לפעילותה. בפועל ייעשה שימוש בחומרי איטום איכותיים היכולים להחזיק מעמד זמן רב ללא בלאי. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום. מנהליה הינם בעלי ידע וניסיון עשיר וישמחו לשרת כל לקוח. 

בקרו באתר של סנפלינג ישראל >>>