4 דברים שכדאי לשים לב לפני שבוחרים חברה סיעודית

אנשים רבים מגיעים למצב שבו ההורים שלהם כבר לא מצליחים להסתדר בצורה עצמאית, הם מתקשים ללכת, מתקשים להתרחץ ומתקשים להכין לעצמם אוכל או אפילו להגיע בזמן לשירותים. במקרים כאלו יש צורך לשכור את שירותיה של חברה סיעודית איכותית ומקצועית, המקפידה על מטפלים מקצועיים ומנוסים בלבד כמו שירות אחות פרטית אחרי ניתוח. ישנן חברות סיעוד המעסיקות עובדים זרים, בעוד אחרות מקפידות על מטפלים ישראלים בלבד. תפקידם של המטפלים הוא לספק לקשיש את כל הצרכים הבסיסיים שלו, כולל סיוע בפעולות יומיומיות כגון לקום מהמיטה, להתלבש, להתרחץ, לאכול וכדומה. המטפל אמור להיות לצידו של הקשיש, להשגיח עליו ולסייע לו בכל דבר ועניין. חשוב כמובן שלא לבחור בחברה הראשונה שתתקלו בה, אלא לבצע סקר שוק, לבדוק המלצות ולהתרשם מחוות הדעת של לקוחות קודמים.

נקודות חשובות שכדאי לתת עליהן את הדעת, כאשר מחפשים חברה סיעודית

ניתן היום למצוא בארץ לא מעט חברות המספקות שירותי סיעוד. אך על מנת להבין מהי חברה מקצועית, מומלץ לבדוק את הנקודות הבאות:

  1. חשוב לוודא כי החברה נמצאת ברשימה של ביטוח הלאומי או של משרד הרווחה. זהו למעשה תו תקן שאסור לוותר עליו, היות והדבר מעיד שהחברה עומדת בקריטריונים הכרחיים מסוימים. חברות שאינן מופיעות ברשימה, אינן עומדות בקריטריונים האלו, דבר שאמור להיות מדאיג במיוחד, היות ומדובר על טיפול והשגחה על אנשים קשישים. כמו כן, אסור בשום אופן לבחור בחברת סיעוד שאינה מחזיקה ברישיון של משרד התמ"ת.
  2. מומלץ לבצע סקר שוק מקיף, לבדוק מספר חברות שונות ולהתרשם מהן ומרמת המקצועיות שלהן. חשוב לבחור בחברה מקצועית, המספקת טיפול אישי של אח סיעודי או אחות סיעודית בהתאם לצרכים של הקשיש, זמינה לשאלות ולבקשות מיוחדות וכמובן בעלת ניסיון וידע מקצועי בתחום. מומלץ להגיע למספר פגישות ייעוץ ולשאול את כל השאלות הקשות.
  3. חשוב לעבור על פרטי החוזה בצורה קפדנית ביותר, לא לדלג על סעיפים אלא לקרוא היטב ולהבין את המשמעות של כל סעיף וסעיף.
  4. מומלץ לבחור בחברה המספקת שירותי ליווי והשגחה לקשיש, טיפול אישי הכולל רחצה וסיוע בכל פעולה וכמובן שירותי קניות ומשק בית.