יתרונות וחסרונות של סכו"ם חד פעמי

משפחות רבות משתמשות באופציה של סכו"ם חד פעמי כאשר הן יוצאות לפיקניקים, לטיולים או כשמקיימים מסיבות או ימי הולדת בטבע. קיימות גם משפחות שמעדיפות להשתמש בכלי האוכל הללו גם ביום יום, כדי להקל עליהן בנושא הכמויות הגדולות של הכלים שיש לשטוף בתום הארוחות. 

יתרונות של סכו"ם חד פעמי 

כאשר יוצאים לפעילויות מחוץ לבית, מאד נוח לקחת סכו"ם חד פעמי שהוא קל מאד, במקום להיסחב עם סכו"ם מחומר אחר שהוא הרבה יותר כבד. 

נוח מאד לאכול עם כלי הפלסטיק, סכינים, מזלגות לכל אדם, כפות לערבב את הסלטים ולהגשה, כפיות לקפה ולתה. בתום הארוחה אוספים את כל הכלים בשקית ומשליכים לפח הזבל הקרוב וכך חוזרים הביתה ללא הכמויות של סכו"ם חד פעמי. 

אופציה זו נוחה מאד גם כשמזמינים את כל החברים של הילדים או של הגדולים הביתה כדי לחגוג יום הולדת, יום נישואין או כל חגיגה אחרת. כל המוזמנים נהנים מאד מהאוכל הטעים והמושקע ובתום החגיגה זורקים הכול לפח האשפה ואין צורך לשטוף את הכלים הללו.

אם מדובר בחדרי אוכל של בתי ספר או במקומות העבודה, שומרים כך על הניקיון ועל ההיגיינה.

חסרונות של סכו"ם חד פעמי 

במסגרת השמירה על איכות הסביבה, משתדלים הארגונים האקולוגיים ופעילי הקיימות לצמצם ככל שאפשר את השימוש בכלי פלסטיק לאור השפעתם על הקרקע כיוון שלא מדובר בחומרים מתכלים ולכל סכו"ם חד פעמי מפלסטיק שמשליכים לוקח עשרות ואף מאות שנים עד שהוא מתכלה.

לכן המגמה היא להשתמש באופציה של סכו"ם חד פעמי רק במסיבות ובאירועים שמתקיימים מחוץ לבית. עם זאת כאשר מדובר במשפחות מרובות ילדים השימוש נעשה כמעט על בסיס יום יומי. 

אולי יעניין אותך גם לקרוא על מטליות מיקרופייבר

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

עגילי חישוק VS עגילים צמודים

עגילי חישוק VS עגילים צמודים

מבין שלל התכשיטים המוצעים למכירה בשווקים ובחנויות ניתן למצוא הרבה מאוד סוגי עגילים. כל עגיל הוא בעל עיצוב שונה, באורך שונה ובסגנון אחר משל רעהו.

קרא עוד»
טיפול באקנה הורמונלי

טיפול באקנה הורמונלי

שינויים הורמונליים שיכולים להתרחש בגוף כתוצאה מהריון, לחץ או אפילו מחזור חודשי יכולים להביא עמם להופעה של אקנה על עור הפנים. טיפול באקנה הורמונלי תלוי

קרא עוד»