3 תרגילים מומלצים שניתן לבצע בעזרת מתקן מתח

מתקן מתח הינו פופולארי מאוד וקיים בכל חדר כושר. עליית מתח היא אחד התרגילים האפקטיביים ביותר לפלג גוף עליון חזק, מפותח ומרשים. עם זאת, ניתן לבצע עליות מתח בכל מקום בו ישנו מוט שעליו ניתן להתלות. השריר העיקרי לאימון בתרגיל המתח הוא שריר הרחב גבי (שרירי הגב) היוצר את מבנה המשולש האופייני לגברים עם גב שרירי. אבל קיימים שרירים נוספים עליהם ניתן להתאמן כמו: הידיים, החזה, הבטן ועוד. תרגילי מתח נחשבים לבסיסיים גם בשיעורי ספורט ומהווים חלק ממבדקי היכולת הגופניים במסלולי החיים השונים כולל, למשל, הצטרפות ליחידות מובחרות בצה”ל.

תרגילים

תרגיל עלייה עם אחיזה קדמית – הוא הנפוץ ומחליף  מכשירים כמו משיכת פולי או גרביטון  משקל גוף כאן הוא דומיננטי והעליה והמשיכה כלפי מעלה היא זאת המחזקת כמות גדולה של שרירים בו זמנית.

תרגיל ירידה עם אחיזה קדמית – ירידה איטית ממתח משיא הגובה פועלת בצורה שונה על השרירים.

תרגיל לחיזוק שרירי בטן – בעת תפיסת המתח על ידי הידיים ניתן להעלות ולהוריד את הרגליים לטובת חיזוק שרירי הבטן.

ניתן לבצע את התרגילים בשיטות שונות ועל פי תכנית אימונים אותה מכין מאמן כושר מוסמך. הוא יכין תכנית למתחילים ולמתקדמים, ובכל אחד הוא ייעץ לגבי שיטות אימון בטוחות אשר לא תגרומנה לפציעות מיותרות.

רכישה נכונה

קיימים בשוק מבחר של מכשירי מתח בעלי מפרטים מגוונים. מומלץ לרכוש אותם אצל משווק בעל מוניטין אשר בבעלותו אתר מושקע וידידותי שבו ניתן לראות את המבחר המוצע. השירות של מומחי האתר כולל ייעוץ, מכירה בתנאים נוחים כולל מבצעים, הובלה, התקנה על פי הצורך ועוד. מנהלי האתר ישמחו לספק שירות מסור עם יחס אישי. 

לפרטים ולרכישה:  https://www.lpark.co.il/