אוכל לכלבים

תזונה נכונה חשובה מאוד לבריאותם של כלבים, ממש כמו אצל בני אדם. חשוב מאוד לדעת להתאים את סוג המזון שאתם נותנים לכלב שלכם – הן למצבו הבריאותי, הן לגילו וכמובן בהתאם לטעם ולהעדפות שלו.

חשיבות התזונה הנכונה אצל כלבים

כלבים (ובאופן כללי בעלי חיים) בדומה לבני אדם, צריכים לאכול בצורה נכונה ובריאה, על מנת למנוע מצבים שבהם הבריאות שלהם נפגעת. כפי שאנו נמנעים מאכילת דברים מסוימים כאשר אנו מרגישים לא טוב, ומקפידים לאכול דברים מסוימים עד שנחזור לתלם, כך גם חשוב להתייחס לכלבים שלנו. אוכל לכלבים מותאם לגילו של הכלב (האוכל שגור אמור לקבל, שונה בסדרי גודל מהאוכל שכלב בוגר אמור לקבל), למצבו הבריאותי (כלבים שסובלים מסכרת מקבלים אוכל שמותאם להם וכו') וכמובן לפי העדפותיו של הכלב.

חשוב מאוד לציין שכלבים שמקבלים לאורך זמן אוכל לכלבים שאינו מותאם עבורם (על בסיס אחד הפרמטרים שציינו קודם לכן) – יכולים להיפגע מבחינה בריאותית, בעיקר במערכת העיכול. הערכים התזונתיים שכלבים בוגרים צריכים לקבל מהמזון שלהם, שונה לחלוטין מהערכים התזונתיים שגור שזה עתה נולד צריך לקבל: כך לדוגמא אוכל של גורי כלבים עשיר בנוגדי חמצון לצורך חיזוק המערכת החיצונית, בעוד אצל כלבים בוגרים מרכיב החלבון יותר חשוב.

בחירה נכונה של סוג המזון

המזון שאנו בוחרים לתת לכלבים שלנו, עשוי להשפיע עליהם בצורה שלילית. סביר להניח שכולנו רוצים להימנע ממצב שכזה, ולכן חשוב מאוד להתאים את האוכל לכלב שלכם.
ראשית, בחרו את סוג המזון בהתאם לגילו של הכלב. אם אתם מתלבטים האם הכלב שלכם מוגדר ככלב צעיר או ככלב מבוגר – שאלו בעל מקצוע והוא יעזור לכם לבחור את סוג האוכל המתאים ביותר עבור הכלב שלכם.
שנית, אוכל לכלבים מסייע במקרים שבהם הכלב סובל מבעיות מסוימות. כך לדוגמא יש אוכל שמיועד לכלבים בדיאטה, אוכל שמיועד לכלבים עם בעיות עור וכמובן אוכל שמיועד לכלבים חולי סכרת.
שלישית ואחרון, העניקו לכלב שלכם את האוכל שהוא אוהב. תוכלו לבחור את האוכל המושלם לכלב שלכם, מתוך מבחר טעמים עשיר.